Contrast
Letter

Information on the results of operational and service activities in the field of anti-corruption in the first quarter of 2016

Інформація
про результати оперативно-службової діяльності у сфері боротьби з корупцією у І кварталі 2016 року

 

На виконання Закону України «Про запобігання корупції» підрозділами Національної поліції України уживається комплекс заходів, спрямованих на впровадження дієвих механізмів зменшення рівня корупції в державі відповідно до засад Антикорупційної стратегії, затвердженої Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1699-VII «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2015-2017 роки».

Так, протягом 3 місяців 2016 року задокументовано 2019 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, у т.ч. 583 – службових підроблень, 238 фактів отримання неправомірної вигоди, 193 – службової недбалості, 151 – пов’язане із зловживаннями владою або службовим становищем, 12 – зловживань повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, 3 – зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги та 1 – перевищення влади або службових повноважень.

Повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 769 службовцям, серед яких 370 - посадовців органів влади та управління, 217 - контролюючих органів.

Вказані службовці (769) причетні до вчинення 633 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності. Серед них: 62 - керівники органів влади та управління, у тому числі 5 керівників структурних підрозділів обласних адміністрацій та 15 керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій.

До суду з обвинувальним актом направлено 712 кримінальних проваджень.

З початку року задокументовано 238 фактів отримання неправомірної вигоди, кожне третє з яких (70) зі значними сумами, у тому числі 12 – понад 100 тис. гривень.

Повідомлено про підозру у отриманні неправомірної вигоди 207 особам, з яких 107 службовців органів влади і управління та 73 – контролюючих органів, у тому числі 2 – службовця Державної фіскальної служби, 11 – ДСНС та ДВС, а також 3 судді.

Задокументовано отримання посадовцями неправомірної вигоди на загальну суму понад 6 млн. грн.

Для прикладу, на Херсонщині директор ТОВ «Херсонміськбуд» затриманий «на гарячому» під час отримання неправомірної вигоди у сумі 225 тис. доларів США за неперешкоджання діяльності кооперативу та виконання умов договору.

На Київщині викрито Арбітражного керуючого, який вимагав та отримав неправомірну вигоду у сумі 1,2 млн. грн. за укладання договору купівлі-продажу майна банкрута ТОВ «Тридента Агро».

На Тернопільщині голова Козівського районного суду, начальник Козівського відділу Теребовшенської місцевої прокуратури та адвокат отримали неправомірну вигоду у сумі 2 тис. доларів США за ухвалення рішення про відхилення клопотання щодо скасування іспитово-випробувального терміну.

На Донеччині заступник голови Іллічівського районного суду міста Маріуполь отримала неправомірну вигоду у сумі 1 тис. доларів США за винесення рішення суду про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування.

На Одещині викрито суддю Малиновського районного суду міста Одеси та юриста під час отримання неправомірної вигоди у сумі 500 тис. грн. за прийняття позитивного рішення щодо стягнення заборгованості у сумі 1,6 млн. грн. за розпискою.

В Івано-Франківській області перший заступник голови Косівської РДА вимагав неправомірну вигоду у сумі 88 тис. грн. та затриманий «на гарячому» під час отримання її частини у сумі 28 тис. грн. у вигляді 10% «відкату» від суми укладених договорів на виконання робіт за бюджетні кошти з капітального ремонту дорожнього покриття у населених пунктах району.

У місті Києві викрито заступника начальника відділу екологічного контролю земельних ресурсів за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Міністерства екології та природних ресурсів України під час отримання неправомірної вигоди у сумі 66 тис. грн. за підписання та погодження актів обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню.

На Житомирщині голова Коростишівської РДА отримав неправомірну вигоду у сумі 1 тис. доларів США за сприяння у прийнятті рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

До суду з обвинувальним актом направлено 122 кримінальних провадження.

Поряд із протидією кримінальній корупції вживаються заходи з документування адміністративних корупційних правопорушень.

У цьому році судами розглянуто та прийнято рішення по 110 адміністративних протоколах про корупцію.

До адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 96 службовців, з яких 35 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 17 посадовців місцевого самоврядування, 8 посадовців 4 категорії, 9 посадовців 5-7 категорії, 2 посадовця райдержадміністрацій, по 1-му посадовцю фіскальної служби та Збройних сил України, 27 посадовців юридичних осіб публічного права, до 1 застосовано додаткову міру покарання - конфіскацію.

Заходи, спрямовані на вдосконалення організації роботи з викриття корупційних правопорушень, забезпечення безумовного виконання Закону України «Про запобігання корупції», тривають та перебувають на постійному контролі керівництва Національної поліції України.

 

Департамент захисту економіки
Національної поліції України