Групи психологічної допомоги

clock
27.09.2023 10:00

Завдання фахівців підрозділів психологічного забезпечення НГУ, НПУ, ДСНС та ДПСУ полягає в тому, щоб не тільки своєчасно надати психологічну підтримку й фахову допомогу працівникам, а й зміцнити їх резильєнтність (вроджена динамічна властивість особистості, що лежить в основі здатності долати стреси та важкі періоди конструктивним шляхом).

Важливою частиною роботи психологів є проведення психокорекційної роботи, яка передбачає активний цілеспрямований вплив на особистісний, поведінковий та інтелектуальний рівень функціонування особи. Психокорекційна робота може включати в себе такі елементи роботи з психологом як тренування навичок саморегуляції, вправи на підвищення самосприйняття та позитивного мислення, релаксація, медитація та інші методи, спрямовані на поліпшення психічного стану.

В умовах сьогодення працівники Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Держаної прикордонної служби України майже щодня перебувають в екстремальних ситуаціях, у тому числі пов’язаних із загибеллю, пораненням та травмуванням людей, перенесення інших психотравмуючих ситуацій, пов’язаних із службовою діяльністю, обставинам життя.

Психологи проводять групову роботу враховуючи індивідуальні потреби кожного та використовують у своїй діяльності дієві методи психологічної допомоги (психотерапевтичні методи і техніки, групова робота) для працівників, які зазнали негативного впливу стрес-факторів.

При проведенні індивідуальної чи групової роботи психологи постійно відслідковують, щоб учасники групи психологічної підтримки та допомоги мали позитивні та стійкі зміни психоемоційного стану, загального самопочуття, поліпшували результати службової діяльності, а адаптація до умов служби проходила легко.

Схожі матеріали