Іповенція, арт-терапія та тілесно орієнтована терапія

clock
10.09.2023 10:44

Іповенція – це модель терапевтичної, взаємодії між людиною і конем, яка об’єднала різні види контакту людини з конем, що мають психотерапевтичний потенціал, спрямований на розвиток особистості. 

Військовослужбовці та члени їх родин разом з групою фахівців реабілітаційних центрів та за нагляду і підтримки психологів можуть на власному досвіді пересвідчитись щодо дієвості іповенції. 

Основні аспекти іпотерапії включають:

     - фізичну реабілітацію (підвищує м’язовий тонус, координацію та рухливість тіла); 

     - емоційну підтримку (взаємодія з конями сприяє зниженню стресу, збільшенню віри у себе та покращенню емоційного стану); 

     - психологічний розвиток (робота з конями може допомогти в розвитку важливих навичок, таких як впевненість у собі, самоконтроль і зосередженість).

Іпотерапія покращує самопочуття людини через два фактори: психогенний і біомеханічний. Зокрема, біомеханічний вплив іпотерапії відбувається внаслідок стимуляції периферичної нервової системи за допомогою передачі рухів коня, а робота з професійним психологом дозволяє заспокоїтись, почуватися в безпеці. 

Особливе значення під час роботи з військовослужбовцями, поліцейськими, рятувальниками та членами їхніх родин має арт-терапія. Цей вид терапії допомагає збалансувати емоційний стан, знизити рівень стресу та покращити психічне здоров’я.

Арт-терапія не тільки допомагає налагодженню взаєморозуміння з близькими, а й дає можливість проговорити «важкі» теми, пропрацювати наслідки травмуючих подій. Психолог спрямовує роботу так, щоб учасники терапії могли відновити внутрішній баланс, покращити психічне здоров’я та мінімізувати негативні наслідки травмуючого досвіду. Також психологи використовують допоміжні технології: ігрову, пісочну, театральну, танцювально-рухову, музико-, казко-, фототерапію.

Свої відчуття та емоції учасники майстер–класів описують по–різному. Але сходяться в одному – терапія працює.

Тілесно-орієнтована психотерапія – напрямок психотерапії, який працює з психологічними проблемами клієнтів через процедури тілесних вправ і тілесного контакту. Основним завданням тілесно-орієнтованої психотерапії є встановлення зв’язку між думками, емоціями та тілесними відчуттями, навчання практикам саморегуляції та активізація внутрішніх ресурсів.

Схожі матеріали