Синдром хронічної втоми – це розлад організму, що характеризується надзвичайною перевтомою або втомою, яка не минає після відпочинку, а також не може бути пояснена якимось іншим захворюванням, та триває щонайменше шість місяців.
У разі виявлення симптомів синдрому хронічної втоми необхідно терміново звернутись по допомогу до відповідних спеціалістів.
Що робити, коли відчуваєш втому та апатію?
Перше, що треба зробити, коли ви відчуваєте, що втома накопичується в середині – гарненько виспатися. Скоріше за все цього буде достатньо, щоб відновити сили.
Необхідно також переглянути режим праці та відпочинку. У жодному разі не слід нехтувати відпусткою. Невміння відпочивати так само погано впливає на самопочуття, як і невміння правильно розподіляти робочий час.
Якщо відчуваєте, що втомлюєтеся, але не маєте змоги повноцінно відпочити, значить, потрібно знизити активність. Перегляньте свої плани. Розділіть усі справи на дві групи: перша група – ті справи, які реально необхідно зробити, друга – ті, якими наразі можна просто знехтувати.
Потрібно повноцінно харчуватися. Коли харчування незбалансоване, організму значно важче відновлюватися. Чудовими та смачними помічниками в боротьбі із синдромом хронічної втоми будуть: мед, бджолиний пилок, цитрусові та морепродукти.