Статтею 14 Закону України «Про охоронну діяльність» передбачено, що персонал охорони навчається, проходить підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації в навчальних закладах різних форм власності. Підготовка персоналу охорони 1-3 розряду може також здійснюватися суб'єктами охоронної діяльності. Навчальні програми, порядок і рівень підготовки, терміни підготовки, перепідготовки (спеціалізації) та підвищення кваліфікації персоналу охорони визначаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі освіти і науки, молоді та спорту за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері охоронної діяльності.
Пунктом 15 Ліцензійних умов передбачено, що охоронники, охоронці повинні входити до штату суб’єкта охоронної діяльності та залежно від об’єкта, що охороняється, відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним наказом Мінпраці від 29 грудня 2004 року № 336 «Про затвердження Випуску 1 “Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників”. Рівень відповідності кваліфікаційним вимогам документально підтверджується згідно із законодавством.
Свідоцтва про присвоєння кваліфікації охоронця та/або охоронника (далі – Свідоцтво) видаються юридичними та фізичними особами, які мають ліцензію Міністерства освіти і науки України на освітню діяльність.
Свідоцтво є документом, який підтверджує, що його власник має необхідні знання та навики для виконання обов’язків охоронця та/або охоронника.