Щодо питань з доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення

Підставою для висновку щодо доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення, відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів (ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30 листопада 2018 року №  327), може слугувати документальне підтвердження фахівця з питань технічного обстеження будівель та споруд (експерта), який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. 

Таким документальним підтвердженням є звіт про проведення технічного обстеження щодо відповідності нормам безпечного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будівель і споруд, в яких здійснюється обслуговування замовників охоронних послуг.

При цьому у звіті зазначаються дата його складання, прізвище, ім’я, по батькові експерта та реєстраційні дані його кваліфікаційного сертифікату.

Інформацію про експертів, включених до реєстру атестованих осіб, можна отримати, зокрема, на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (реєстр будівельної діяльності – атестовані особи – експерти).

Відповідно до пунктів 3 та 4 Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року № 960, ліцензіат зобов’язаний виконувати вимоги Ліцензійних умов, а здобувач   ліцензії – відповідати Ліцензійним умовам. Охоронну діяльність можуть провадити на всій території України юридичні особи, а також фізичні особи - підприємці на підставі ліцензії за наявності матеріально-технічної бази, необхідної для провадження такої діяльності, та за умови виконання такими особами організаційних, кадрових і технологічних вимог, передбачених цими Ліцензійними умовами.

Згідно підпункту 5 пункту 8 Ліцензійних умов на суб’єктів охоронної діяльності покладено обов’язки щодо забезпечення необхідних умов для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до місць провадження своєї діяльності,  в яких здійснюється обслуговування замовників охоронних послуг.

Незабезпечення ліцензіатом в місцях провадження господарської діяльності, де ним здійснюється обслуговування замовників та споживачів охоронних послуг, умов для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення вважається порушенням Ліцензійних умов. 

До інших місць провадження охоронної діяльності ліцензіата такі вимоги не є обов’язковими і їх не може бути віднесено до порушень Ліцензійних умов.