Проєкт «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі»
Проєкт «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі» реалізується Міністерством внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій за участі Міністерства освіти і науки України, Освітнього омбудсмена у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Асоціацією міст України, громадською організацією «Безпечний освітній простір» та за підтримки UNICEF Ukraine.
Проєкт спрямований на підвищення рівня безпеки в освітньому середовищі, у тому числі запобігання, раннього виявлення, припинення та усунення негативних явищ та їх шкідливих наслідків щодо безпеки учнів, шляхом запровадження та організації діяльності в закладах загальної середньої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі.
Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі – посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської, обласної ради, знання та навички якої відповідають актуальним безпековим викликам.
Діяльність спеціаліста спрямована на створення та підтримання належного рівня безпеки учасників освітнього процесу на засадах партнерства та у співпраці поліцейських, рятувальників, органів місцевого самоврядування, закладів освіти та інших суб’єктів.
При виконанні посадових обов’язків спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі безпосередньо взаємодіє з:
сільською, селищною, міською, обласною радою;
територіальними (відокремленими) органами Національної поліції України;
територіальними підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
керівниками та іншими працівниками закладів освіти;
органами батьківського самоврядування;
громадськими організаціями.
Спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі може бути громадянин України, який досяг 21 року, має вищу освіту (не нижче бакалаврського рівня), вільно володіє державною мовою та пройшов спеціальне навчання (профільну підготовку) на базі закладів вищої освіти, які належать до сфери управління МВС, за відповідною програмою.
Не може бути спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі особа, яка:
1) визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною;
2) має захворювання, що перешкоджає виконанню обов’язків за відповідною посадою;
3) має непогашену чи не зняту у встановленому законом порядку судимість;
4) була визнана у встановлено законом порядку винною у скоєнні правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи;
5) на яку було накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, домашнім насильством, булінгом чи невиконанням батьківських обов’язків.
Виконавчий орган сільської, селищної, міської, обласної ради забезпечує умови роботи спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі, в тому числі у закладі освіти, на який розповсюджується повноваження такого спеціаліста.
До проєкту вже долучилися 83 спеціалісти з 80 територіальних громад у 21 регіоні України, проєктом охоплено 235 закладів освіти.
Відбір для участі у проєкті здійснюється у два етапи:
відбір територіальних громад,
відбір кандидатів.
Для участі у відборі уповноваженим представником територіальної громади заповнюється реєстраційна форма за посиланням
https://cutt.ly/Cwio9JlP.