Перед судом постане “головний транспортник” окупаційного “херсоноблэнерго»

clock
18.09.2023 20:20

В червні 2022 року окупаційна влада створила так зване державне  підприємство «херсоноблэнерго», в якому посаду начальника служби транспорту добровільно погодився обійняти 53-річний місцевий житель.

Під час тимчасової окупації Херсона 53-річний місцевий житель добровільно погодився обійняти одну з керівних посад у головному енергетичному підприємстві області. 

Після призначення зловмисник всіляко сприяв роботі установи «на благо» окупантів. Слідство кваліфікувало протиправні дії фігуранта як пособництво державі-агресору. Наразі досудове розслідування злочину проти основ національної безпеки України завершене та обвинувальний акт скерований на розгляд суду. 

Перебуваючи на «посаді», фігурант всіляко сприяв реалізації завдань та рішень окупаційної адміністрації із забезпечення доставлення електроенергії до приміщень, які займали місцеві органи псевдовлади та військовослужбовці рф. Зокрема, зловмисник здійснював своєчасне та безперебійне забезпечення автотранспортними засобами виробничих структурних підрозділів так званого ДУП «херсоноблэнерго», контролював експлуатацію та ремонт автотранспортних засобів, організовував переміщення транспортних засобів та механізмів між окремими виробничими структурними підрозділами псевдопідприємства, забезпечував вирішення кадрових питань щодо добору водіїв на вакантні посади.

Також за вказівкою фігуранта незадовго до деокупації Херсона на лівобережжя були незаконно вивезені 12 одиниць транспортних засобів, що перебували на балансі легітимного АТ «Херсонобленерго». Крім цього, один із легкових автомобілів підприємства був переданий зловмисником у користування військових рф.

Дії псевдоначальника служби транспорту були кваліфіковані за ст. 111-2 «Пособництво державі-агресору» Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Національна поліція України

Схожі матеріали