МВС та центр «Спорт для всіх» підписали меморандум про розвиток адаптивного спорту

clock
03.04.2025 18:30

Заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко та директор Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрій Ребрина підписали меморандум про співпрацю у напрямку адаптивного спорту та активного залучення до нього постраждалих від війни захисників та захисниць. 

Леонід Тимченко та Андрій Ребрина тиснуть руки на фоні банера МВС

Зі сторони відомства у заході взяли участь радник Міністра внутрішніх справ з питань ветеранської політики Дмитро Фінашинта Директор Департаменту соціального захисту Інесса Платонова. Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення (ВЦФЗН) «Спорт для всіх» також представили заступник директора Олександр Божок та керівник напряму «Нестримні» Єгор Алєксєєнко. 

Метою Меморандуму є консолідація зусиль МВС та Всеукраїнського центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" у сфері популяризації адаптивного спорту, масового спорту та здорового способу життя серед ветеранів війни та учасників бойових дій органів системи МВС, а саме поліцейських Національної поліції України, військовослужбовців Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

МВС та ВЦФЗН "Спорт для всіх" домовилися відповідно до чинного законодавства України співпрацювати в наступних напрямах:

  • просування принципів і цінностей в Україні, які базуються на задоволенні від результатів фізичної активності, освітній та культурній складових спорту та масової фізичної культури;
  • участь у залученні ветеранів війни до регулярних оздоровчих занять та фізкультурно-оздоровчих заходів;
  • організація та проведення змагань, фестивалів, спортивних свят та інших заходів з метою оздоровлення, відпочинку та активного проведення дозвілля ветеранів війни тощо.
Представники МВС та центру в залі засідань МВС

Леонід Тимченко подякував представникам центру за розуміння актуальності та зацікавленість у вирішенні питань реінтеграції та соціалізації постраждалих військовослужбовців, кількість яких із тривалою війною збільшується. 

Він наголосив, що за ініціативи Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, відомство впроваджує ветеранську політику та співпрацює в цій сфері з іншими державними структурами, громадськістю та міжнародними організаціями. Один із пріоритетів в цій діяльності – системні заходи для розвитку відомчої інфраструктури для адаптивного спорту та залучення до тренувань якомога більшої кількості захисників і захисниць, які пройшли реабілітацію, а також заохочення їх до участі у спортивних заходах. 

«Після того, як ми провели перше змагання для важкопоранених захисників стало остаточно зрозуміло, що спорт повертає нашим воїнам азарт, жагу до нових звершень. Вони знову відчувають себе активними і успішними після тривалого лікування та реабілітації. Це покращує їхній фізичний та психологічний стан, приносить радість їхнім рідним», - повідомив Леонід Тимченко.

Заступник Міністра також розповів, що до активної участі в заходах з адаптивного спорту МВС залучає курсантів відомчих вишів та ліцеїстів. Це розвиває емпатію у молоді, виховує в них повагу до ветеранів, формує нові цінності та розуміння того, що в житті немає нічого неможливого.

У свою чергу директор Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрій Ребрина розповів про стрімке поширення сучасних безбар’єрних тенденцій у світі, що поєднують професійний та адаптивний спорт. За його словами, заплановано, що і в Україні кожен вид спорту буде включати адаптивний напрямок. 

Наразі ВЦФЗН «Спорт для всіх» тісно співпрацює з бізнесом та керівниками громад щодо розвитку інфраструктури для адаптивного спорту в регіонах. Зокрема, керівництво заохочує їх відкривати нові клуби та залучати ветеранів до тренувань. Андрій Ребрина повідомив, що цього року в Україні заплановано понад 1000 спортивних заходів, в яких також можуть взяти участь захисники та захисниці. 

Андрій Ребрина на підписанні меморандума

Радник Міністра внутрішніх справ з питань ветеранської політики Дмитро Фінашин подякував учасникам меморандуму за стратегічне бачення, спільні зусилля та важливий крок у реалізації ветеранської політики:

«Дякую за розвиток адаптивного спорту та заохочення до нього ветеранів. Я вже в цьому статусі і запевняю, що ці проєкти необхідні для нас. Відвідуючи спортивні заходи, щоразу переконуюся в їхній актуальності та потрібності. І можу щиро залучати своїх побратимів та посестер до участі в них. Окрім покращення фізичного та психологічного здоров’я військовослужбовців, адаптивний спорт формує нові та розвиває існуючі ветеранські ком’юніті».

Дмитро Фінашин на фоні банера МВС під час підписання меморандуму

Нещодавно проєкти реінтеграції ветеранів Леонід Тимченко обговорив на зустрічі із Головою Програмного офісу Управління ООН з наркотиків і злочинності в Україні Харшет Вірк.

Про виклики, з якими стикаються захисники та захисниці після поранень Дмитро Фінашин розповів у ексклюзивному інтерв’ю інформагентству «Інтерфакс-Україна».

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали