Радник Глави МВС Дмитро Фінашин про психологів і медичну систему МВС в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна"
У своєму ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" радник міністра внутрішніх справ України Дмитро Фінашин поділився важливими аспектами роботи медичної та психологічної системи МВС.
"Головне зараз – це врятувати життя та здоров'я. Тобто, першочергова історія — це лікування поранених і якісна реабілітація, щоб можна було повернути бійця в стрій, повернути його до нормального життя", — зазначив Дмитро Фінашин, підкреслюючи важливість ефективної медичної допомоги в умовах війни.
Потреба в фахівцях вузького профілю
Дмитро Фінашин акцентував увагу на великій потребі в лікарях з вузькими спеціальностями.
"Терапевти мови і мовлення — їх в Україні дуже мала кількість. Зараз на них "полюють" всі заклади охорони здоров'я, і хочуть їх собі в штат. Також є великий дефіцит фізичних терапевтів, реабілітологів", — пояснив радник Міністра.
Проблеми прифронтових медичних закладів
Особливо складна ситуація в медичних закладах прифронтових регіонів, де лікарі працюють без вихідних, щоб допомогти пораненим бійцям.
"Лікарі не покладають рук, без вихідних, без відпочинку працюють. І ми відряджаємо з тилових регіонів лікарів, щоб вони могли допомогти, а також отримати безцінний досвід", — розповів Дмитро Фінашин, наголошуючи на тому, що надмірне навантаження на медичні заклади є серйозною проблемою.
Психологічна допомога бійцям: актуальний досвід і міжнародна співпраця
Крім того, Дмитро Фінашин поділився важливою інформацією щодо роботи психологів, які активно допомагають пораненим бійцям під час їхнього лікування та реабілітації.
"Психологи починають працювати з бійцем одразу після того, як він потрапляє до лікарні. Потім, якщо боєць повертається до служби, у кожному підрозділі є свої штатні психологи", — зазначив він.
Він також підкреслив, що психологи не лише працюють з пораненими, а й з їх родинами.
"Наші психологи постійно навчаються, переймаючи досвід інших країн. Однак важливо зазначити, що зараз у нас є найактуальніший досвід", — додав Дмитро Фінашин, наголошуючи, що українські психологи мають можливість навчати інших.
Також радник Голови МВС повідомив, що психологи системи МВС співпрацюють з колегами з США, Японії та Ізраїлю, застосовуючи іноземні методики.
"Завжди потрібно більше. Охопити всіх неможливо… По суті, допомога і праця з психологом потрібна всім. А особливо – тим, хто воює. Апріорі таким людям необхідна допомога, необхідно проговорити, виговоритися", — підсумував Дмитро Фінашин.
Департамент комунікації МВС