Реінтеграція ветеранів та посилення кібербезпеки: представники МВС та УНЗ ООН обговорили проєкти співпраці
Заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко провів робочу зустріч з Головою Програмного офісу Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності в Україні Харшет Вірк.
Зі сторони МВС у заході також взяли участь директор Департаменту соціального захисту Інесса Платонова, директор Департаменту міжнародних зав’язків Павло Касап та перший заступник директора Департаменту інформатизації Сергій Жердецький. Зі сторони міжнародних партнерів взяли участь Програмний офіцер з питань організованої злочинності Програмного офісу УНЗ ООН в Україні Елізабет Зайдль та Національний проєктний офіцер Програмного офісу УНЗ ООН в Україні Юрій Марченко.

Під час зустрічі Леонід Тимченко та Харшет Вірік відзначили спільні пріоритети та ефективність тісного партнерства між МВС та Програмним офісом Управління ООН з наркотиків та злочинності, а також висловили зацікавленість у подальшій співпраці у напрямках підтримки ветеранів та посиленні кібербезпеки в Україні.
Представники Програмного офісу Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності в Україні висловили готовність ділитися досвідом та власними напрацюваннями у реалізації спільних проєктів, що будуть направлені на реінтеграцію військовослужбовців в післявоєнний період у контексті протидії організованій злочинності. Вони повідомили, що в цьому напрямку вже відбулися попередні консультації з Офісом Генерального прокурора, іншими організаціями в Україні, а також із міжнародними партнерами.

Міжнародні партнери також наголосили на готовності їхньої організації підтримувати заходи кібербезпеки в Україні. Зокрема, у цьому напрямку УНЗ ООН запланувало забезпечити Департамент кіберполіції НПУ автомобілями зі спеціалізованим обладнанням, а також надати Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (ДНДEКЦ МВС) техніку для проведення комп’ютерних експертиз.
Леонід Тимченко подякував представникам УНЗ ООН за інтерес, який вони проявляють до теми соціального супроводу для захисників України. Він зауважив, що тема реінтеграції та соціалізації ветеранів буде актуальна довгі роки і після завершення війни. Саме тому МВС на постійній основі впроваджує багатовекторну програму соціального захисту постраждалих від війни військовослужбовців Національної гвардії України, Державної прикордонної служби, поліцейських та рятувальників, в якій беруть участь понад 600 соціальних супровідників системи МВС.

Леонід Тимченко також наголосив, що за ініціативи Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка у відомстві ведеться робота з працевлаштування ветеранів:
Захисники, які пройшли бойові дії та отримали поранення – у фокусі постійної уваги відомства. Вони мають підтримку з моменту потрапляння до стабілізаційного пункту, впродовж всього періоду лікування та після реабілітації. Наше завдання – створити для ветеранів ком'юніті та надати потужну соціальну підтримку, щоби вони й надалі могли бачити можливості та отримувати перемоги в своєму житті», - заявив Леонід Тимченко.

Нещодавно повідомлялося, що за результатами співпраці МВС з УНЗ ООН Нацполіція отримала 200 металошукачів.
Департамент комунікації МВС України