Contrast
Letter

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

Повідомляємо про оприлюднення 25 січня 2021 року на офіційному вебсайті Міністерства внутрішніх справ України (www.mvs.gov.ua) проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – проєкт постанови).

Проєкт постанови розроблено Міністерством внутрішніх справ України на виконання Закону України від 14 липня 2020 року № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», підпункту «б» пункту 10 Указу Президента України від 08 листопада 2019 року № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», з метою імплементації положень Директиви Європейського Парламенту і Ради 2006/126/ЄС від 20 грудня 2006 року про посвідчення водія до національного законодавства.

Проєкт постанови передбачає збільшення строку дійсності результатів складеного теоретичного іспиту, які вважаються дійсними на сьогодні протягом трьох місяців, належна організація проведення першого етапу практичного іспиту в територіальному сервісному центрі МВС дозволить скоротити час прийняття зазначених іспитів та об’єктивно оцінити навички керування транспортними засобами.

Проєкт постанови сприятиме спрощенню процедури проведення практичних іспитів у територіальних сервісних центрах МВС, удосконаленню надання фізичним особам адміністративних послуг з оформлення, видачі, повернення та обміну посвідчень водія, усунення ускладнення подачі документів для відкриття відповідної категорії більшістю осіб, які повинні підтвердити стаж водіння (навички керування, безперервний стаж), оскільки навички водіння є компонентами свідомого керування водієм транспортним засобом, що виконується ним як повноправним учасником дорожнього руху повністю автоматично.

Крім того, проєкт постанови передбачає можливість укладення договору купівлі-продажу в електронному вигляді з використанням сервісу «Електронний кабінет водія» без особистої присутності в такому органі суб’єкта отримання послуги, а також цифровізацію адміністративних послуг в Україні.

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються протягом місяця з дати оприлюднення в письмовій формі за адресою: Головний сервісний центр МВС, вул. Лук’янівська, 62, м. Київ, 04071, або на електронну адресу: [email protected]. Електронні консультації з громадськістю щодо проєкту постанови проводяться тут. Відповідальна особа за проведення електронних консультацій з громадськістю – Оксана Колесник, (044) 374 10 33.