Контраст
Шрифт

В Одесі правоохоронці викрили схему підробки COVID-сертифікатів

clock
11.11.2021 11:59

Видачею фальсифікованих документів, що підтверджують щеплення від коронавірусу, займалися лікарка та медична сестра однієї з місцевих поліклінік. Допомагав жінкам знайомий, який виконував роль посередника між ними та клієнтами.

Встановлено, що чоловік підшукував людей, які не бажають вакцинуватися, але готові платити гроші за підробку статусу вакцинованих. Дані громадян він передавав знайомим медпрацівникам, і ті вносили до електронного реєстру відомості про нібито проведене щеплення від COVID-19 людям, які насправді не робили щеплення. Сертифікат згодом можна було підтягнути у застосунку «ДІЯ» або отримати безпосередньо у посередника. Коштувало проведення такої оборудки дві тисячі гривень.

За місцями мешкання та роботи спільників були проведені санкціоновані Суворовським районним судом міста Одеси обшуки, в ході яких вилучені мобільні телефони з переписками із клієнтами, банківські картки, на які надходили від них кошти за неправомірні дії, оргтехніка та медична документація з записами про псевдо вакцинацію, в тому числі підробні сертифікати, та інші речові докази протиправної діяльності.

Заходи проводили співробітники Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області ДКП НПУ спільно зі слідчими відділу поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 та СБУ під процесуальним керівництвом Суворовської окружної прокуратури у співпраці з Мінцифрою.

Наразі в рамках провадження, розпочатого за ч.2 ст.354 (Підкуп працівника підприємства, установи чи організації) Кримінального кодексу України, з’ясовується повне коло осіб, які причетні до даного правопорушення.

Зазначимо: чинним законодавством встановлена відповідальність як для тих, хто вносить завідомо неправдиві відомості до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень, так і для тих, хто користується завідомо підробленими документами.

Відділ комунікації поліції Одеської області

Схожі матеріали