Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Упродовж минулого тижня поліція розпочала 172 кримінальних провадження за фактами підроблення COVID-документів

clock
23-го листопада 2021, 14:31
clock
320

До суду направили 22 кримінальних провадження за статтею 358 КК України про вчинення 34 кримінальних правопорушень. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

Крім того, проведено 13 обшуків в Дніпропетровській,  Житомирській, Харківській, Закарпатській, Миколаївській областях та у м. Києві.

«Троє медичних працівників потрапили під пильне око правоохоронців. В їхніх кабінетах провели обшуки. Також навідалися до туристичного агентства у Харкові, яке пропонувало отримати підроблені ПЛР-тести. В цілому, вилучено 61 підроблений ПЛР-тест, 54 свідоцтва про вакцинацію та сертифікати. В одному з випадків ділки просто пропонували свої послуги в коментарях в Інстаграм. Ну, і звичайно, відповіли на таку пропозицію наші правоохоронці. Як виявилося, шукав клієнтів звичайний приватний підприємець і діяв за попередньою змовою з сімейним лікарем «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Ужгородської міської ради. За 2 700 грн пропонували підробити сертифікат з можливістю внесення його в «Дію», - сказав перший заступник міністра.

За словами Євгенія Єніна, правоохоронці також щоденно проводять моніторинг Телеграм-каналів.

«Наприклад, викрили шахраїв в Харкові, які від імені лабораторії ТОВ «ОН Лаб» через месенджер пропонували паперові довідки у регіонах України про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19. Всіх затримали та повідомили про підозру», - зазначив він.  

Перший заступник міністра внутрішніх справ закликав повідомляти в поліцію про факти підробки COVID-документів.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали