Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Розвиток цифрової інфраструктури та створення цифрових сервісів для громадян – пріоритет програми інформатизації системи МВС

clock
26-го травня 2021, 09:34
clock
858

Наказ МВС України від 22 квітня 2021 року № 301 затвердив Концепцію програми інформатизації системи МВС України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується КМУ через міністра внутрішніх справ України, на 2021-2023 роки.

Основні напрямки цього документу - проєкти цифрової трансформації з інтеграції відомчих інформаційних ресурсів, з надання поліцейських послуг, у сфері цивільного захисту, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, у сферах міграції та захисту державного кордону. 

Мета впровадження галузевої програми інформатизації на період 2021 – 2023 років  - продовження позитивних напрацювань з гармонізації можливостей органів системи МВС, які були реалізовані упродовж останніх трьох років відповідно до Стратегії розвитку системи МВС України до 2020 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 1023-р.

Так, інформатизацію діяльності, а саме підвищення ефективності роботи і взаємодії через максимальне використання інформаційно-комунікаційних технологій у реалізації завдань органами системи МВС, визначено одним з основних підходів для досягнення цілей Стратегії.

«Концепція програми інформатизації на найближчі три роки ставить на перше місце питання розвитку цифрової інфраструктури системи МВС та ЦОВВ,  спільне створення нових форматів виконання поточних завдань і закладення механізмів та ділових моделей для успішного подолання майбутніх викликів перед системою МВС, - зазначає директор Департаменту інформатизації МВС України Ігор Бондаренко. – Дзеркалом стану модернізації та оптимізації діяльності органів системи МВС за допомогою цифрових технологій повинна стати цифрова екосистема. На нинішньому етапі цифровізації органів системи МВС, якою, власне, займається Департамент інформатизації, пріоритетними стають такі технології, як аналітика великих даних (Big Data), предиктивна аналітика, хмарні обчислення, бездротові комунікації, дистанційне управління та обслуговування, інтеграція систем управління. Такий підхід передбачає ефективне функціонування органів системи МВС у цифровій інфраструктурі країни».

Нова галузева програма інформатизації системи МВС та ЦОВВ зосереджена на розбудові публічних сервісів єдиної інформаційної системи МВС, упровадженні та модернізації національних електронних інформаційних ресурсів як складових ЄІС МВС, створенні інноваційної інфраструктури органів системи МВС. Також варто зазначити, що реалізація галузевих проєктів інформатизації закріплена у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. № 365-р, яким схвалено такі проєкти цифрової трансформації системи Міністерства внутрішніх справ України на період до 2023 року:

•  «Безпечна країна»;
•  «Система 112»;
•  Модернізація електронних інформаційних ресурсів у сфері безпеки дорожнього руху;
•  Єдиний реєстр зброї;
•  Реєстр відомостей про статус особи у кримінальному провадженні та судимості;
•  Єдиний сервіс ідентифікації фізичних осіб;
•  Єдиний Державний реєстр територіальних громад;
•  Система планування та управління об'єднаними силами із забезпечення громадської безпеки та ліквідації надзвичайних ситуацій;
•  Модернізація загальнодержавної автоматизованої системи централізованого оповіщення;
•  Територіальна автоматизована система централізованого оповіщення;
•  Єдина база сил цивільного захисту;
•  Модернізація підсистеми Реєстрації місця проживання Єдиної інформаційно-аналітичної системи управління міграційними процесами в Україні;
•  Створення підсистеми Статистики та аналітики Єдиної інформаційно-аналітичної системи управління міграційними процесами в Україні;
•  Поліцейські послуги (My Pol);
•  Розвиток сервісів для осіб, що перетинають державний кордон;
•  Автоматизація ділових процесів працівників прикордонної служби.

«Інтеграція цифрових технологій у процеси діяльності органів системи МВС має стати пріоритетом державної політики  при створенні єдиної стійкої функціональної системи внутрішніх справ як частини сектору національної безпеки, - переконаний Ігор Бондаренко та зауважує,  що завдяки застосуванню новітніх технологій, що були використані під час створення та впровадження єдиної інформаційної системи МВС, вдалося досягнути значних успіхів.

«Це насамперед економія бюджетних коштів шляхом мінімізації аутсорсингових контрактів на супроводження програмних продуктів, адже побудова ЄІС МВС дала можливість  самостійно розвивати та супроводжувати такі програмні продукти, - каже директор Департаменту інформатизації МВС України. – Сьогодні ж основний об’єкт уваги МВС у розвитку інформатизацій – це цілеспрямоване та інноваційне створення умов для використання громадянами замість традиційних фізичних засобів цифрові інструменти».

Під час реалізації галузевої програми інформатизації упродовж 2021 – 2023 років плануються запровадження та подальший розвиток електронних сервісів у найбільш актуальних сферах життєдіяльності суспільства, зокрема у сфері розбудови єдиного середовища електронної ідентифікації та автентифікації фізичних осіб, єдиного адресного простору, синхронізації даних реєстрів територіальних громад тощо.

Нагадаємо, Департамент інформатизації МВС України забезпечує формування пріоритетних напрямів інформатизації апарату Міністерства та його територіальних органів із надання сервісних послуг МВС, Національної поліції України, Адміністрації Держприкордонслужби України, Національної гвардії України, Державної міграційної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС.