Поліцейські викрили групу наркодилерів у незаконному збуті сильнодіючих лікарських препаратів на Полтавщині
Працівник фармацевтичного підприємства разом зі спільниками налагодили схему продажу пігулок метадону, димедролу та зопіклону. При цьому вони не мали відповідних дозвільних документів на таку діяльність. Правоохоронці вилучили майже 2000 таблеток та близько тисячі ампул із забороненими речовинами.
Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю в Полтавській області отримали інформацію про те, що група осіб незаконно розповсюджує сильнодіючі лікарські та наркотичні засоби.
Правоохоронці встановили, що до протиправної діяльності причетні четверо мешканців міста Лубни – двоє жінок та двоє чоловіків. 53-річний працівник фармакологічного підприємства таємно виносив пігулки сильнодіючого лікарського засобу – зопіклон, який надалі передавав гуртовими партіями своїм спільникам. Також вони налагодили канали постачання пігулок метадону і ампул димедролу з інших областей України. Заборонені речовини зловмисники незаконно продавали наркозалежним мешканцям міста та району.
Наркодилери розповсюджували їх під час особистих зустрічей з «клієнтами». За одну таблетку вони отримували 50 гривень.
Після проведення контролю за вчиненим кримінального правопорушення у вигляді оперативної закупівлі поліцейські провели у домоволодіннях фігурантів санкціоновані обшуки, під час яких вилучено наркотичні та сильнодіючі лікарські препарати на суму понад 120 тисяч гривень, а саме: 1730 пігулок зопіклону, 945 ампул димедролу, таблетки метадону, канабіс. В одного з них також вилучили вогнепальну зброю, набої та порох.
Одній з активних фігуранток вже повідомлено про підозру за ч. 1, 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 1 ст. 321 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 136 тисяч гривень.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим правопорушникам за вищевказаними статтями Кримінального кодексу України. За чинним законодавством їм загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Крім того, після проведення відповідних експертиз буде вирішуватися питання про повідомлення одному з членів групи підозри ще й за ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
Департамент боротьби з наркозлочинністю
Національної поліції України