Контраст
Шрифт

Підрозділи системи МВС готові до забезпечення публічної безпеки під час заходів 8 та 9 травня – Сергій Яровий

clock
07.05.2021 23:08

Про це перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив під час селекторної міжвідомчої наради. Сергій Яровий зазначив, що 8 та 9 травня в державі проходитимуть заходи на честь Дня пам’яті та примирення, а також 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Він наголосив на необхідності повної взаємодії всіх підрозділів Національної поліції, Національної гвардії та Державної служби з надзвичайних ситуацій, залучених до забезпечення безпеки під час вказаних заходів. 

«У ці дні в державі заплановано чимало заходів, зокрема покладання квітів, ходи і автопробіги. Тож звертаю увагу на толерантність, витримку, професіоналізм правоохоронців при виконанні завдань на різних локаціях», - сказав Сергій Яровий.

Перший заступник міністра зауважив, що до несення служби будуть залучені співробітники оперативних служб, груп швидкого реагування патрульної поліції, поліції діалогу, патрульної поліції, кінологи, вибухотехніки і слідчо-оперативні групи.

«І звертаю увагу: робота ситуаційного штабу повинна бути організована в цілодобовому режимі, аби ми могли швидко приймати рішення у випадку зміни оперативної ситуації», - підкреслив Сергій Яровий.

Голова Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що кожен працівник поліції під час несення служби націлений на проведення превентивної роботи: «Наголошую, що толерантність у нас має бути на першому місці. Ми повинні забезпечити не лише безумовне дотримання законодавства, а й безпеку громадян і кожного поліцейського. Відтак поруч із поліцією діалогу повинні бути інші працівники поліції, які вчасно зможуть нівелювати будь-яку конфліктну ситуацію», - наголосив Ігор Клименко.

Водночас Голова Нацполіції зазначив, що зусилля поліцейських будуть направлені і на контроль за використанням забороненої символіки.

Заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич зауважив, що 8 травня в державі заплановано 341 захід за участю понад 13 тисяч громадян. За порядком стежитимуть понад 2 000 поліцейських, військовослужбовців Національної гвардії України, співробітників ДСНС та курсантів відомчих закладів МВС. А 9 травня очікується проведення 555 заходів, у яких візьмуть участь понад 60 тисяч громадян. 

«У кожному регіоні є порозуміння між усіма службами. Аби забезпечити безпеку всіх учасників заходів, до охорони правопорядку буде залучено понад 11 000 правоохоронців: 7 300 поліцейських, 3 000 військовослужбовців Національної гвардії та ДСНС, а також курсантів закладів вищої освіти МВС», - повідомив Олександр Фацевич.

Також заступник Голови Нацполіції зазначив, що з 9 по 11 травня відбуватимуться поминальні дні, тож багато громадян виїжджатимуть на кладовища. Тому на дорогах державного і місцевого значення посилено працюватимуть наряди патрульної поліції.

Водночас начальник Головного управління Національної поліції України в місті Києві Андрій Крищенко повідомив, що поліцейські Києва уже в посиленому режимі несуть службу.

«Сьогодні зранку поліцейські заступили на охорону громадського порядку в місцях, де будуть проходити заходи. Також цілодобові наряди будуть виставлені біля всіх меморіалів, стел, пам’ятників та місць поховань. Окрім того, усі локації, де відбуватимуться заходи, і маршрути слідування обстежать кінологи та вибухотехніки», - сказав Андрій Крищенко.

Представники Нацгвардії та ДСНС підтвердили готовність особового складу до несення службу у ці дні.

Нагадаємо, раніше перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив, що Великодня ніч відбулась спокійно та без порушень, крім того, правоохоронці забезпечили публічну безпеку та порядок під час пам'ятних заходів в Одесі.

 

Схожі матеріали
Герої МВС