На Закарпатті правоохоронці викрили злочинців, які підробляли COVID-сертифікати

clock
26.11.2021 15:51

Їхніми послугами скористалися близько 4 500 осіб. Відомості про клієнтів фігурантів кримінального провадження будуть враховані прикордонниками у пунктах пропуску через державний кордон України з метою виявлення підробок.

Оперативно-розшуковим відділом Чопського прикордонного загону спільно з відділом протидії кіберзлочинам ГУНП в Закарпатській області задокументовано факт неправомірної діяльності групи осіб, які, працюючи в компаніях із працевлаштування громадян України за кордоном, пропонували послуги з виготовлення підроблених міжнародних сертифікатів про вакцинацію, ПЛР-тестів та страхових полісів.

У незаконній діяльності викрито п’ять жителів Закарпатської області.

Рекламу своїх послуг та пошук клієнтів фігуранти здійснювали переважно у соціальних мережах. Вартість таких послуг складала від 500 до 2500 гривень. Ціна фейкового сертифіката залежала від необхідності внесення відомостей до електронної системи з подальшою генерацією сертифікату в додатку «Дія».

Оперативники спільно з слідчими, за процесуального керівництва Ужгородської окружної прокуратури, із залученням спецпідрозділу «ДОЗОР» Держприкордонслужби, провели 7 обшуків у транспортних засобах, а також за місцями проживання та роботи фігурантів. У ході перевірки було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, на якій містилися бланки та міжнародні сертифікати про вакцинацію українського та словацького зразків із згенерованими QR-кодами, бланки негативних ПЛР-тестів, готові для внесення змін з подальшим друком, мобільні телефони, жорсткі диски, печатки, незаповнені аркуші з проставленими печатками та близько 1000 незаповнених номерних страхових бланків з відбитками печаток та підписами.

Під час попереднього огляду комп’ютерної техніки оперативники виявили клієнтську базу з персональними даними близько 4500 осіб, які скористалися незаконними послугами фігурантів. Відомості про клієнтів фігурантів кримінального провадження будуть враховані прикордонниками у пунктах пропуску через державний кордон України з метою виявлення підробок.

Наразі правоохоронці встановлюють причетних до злочинної діяльності працівників пунктів вакцинації, які вносили інформацію про фіктивне вакцинування до електронної бази системи охорони здоров’я.

Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Слідчі дії тривають.

Пресслужба ДПСУ

Схожі матеріали