Контраст
Шрифт

МВС активно долучається до державної програми з безбар’єрності - Катерина Павліченко

clock
17.11.2021 14:02

Сьогодні, 17 листопада, у МВС відбулося перше засідання постійно діючої робочої групи з питань виконання завдань, передбачених Планом заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Захід відбувся під головуванням заступниці міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко. До наради долучилися представники підрозділів системи МВС, радник міністра внутрішніх справ України на громадських засадах Антон Гулідін, експертка проєктного офісу радника – уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності Уляна Токарєва та представники громадських організацій.

Катерина Павліченко наголосила, що Міністерство внутрішніх справ підтримує розвиток безбар’єрного середовища в Україні та активно рухається комплексним шляхом щодо вирішення проблем інклюзивності.

«МВС та підпорядковані йому центральні органи виконавчої влади в своїй діяльності фокусуються на питаннях безбар’єрності, вже є деякі напрацювання та здобутки. Це питання пріоритетне для міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. Ним також активно опікується перша леді України Олена Зеленська», - сказала Катерина Павліченко.

Радник міністра внутрішніх справ України на громадських засадах Антон Гулідін поінформував про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні та планування перспективних заходів МВС щодо формування безбар’єрного простору.

«МВС - одне з передових Міністерств у виконанні доручень Уряду щодо створення безбар’єрного простору в Україні. Наразі МВС проводить моніторинг об’єктів доступності центральних органів виконавчої влади, де здійснюється прийом громадян. Перевіряється організація обслуговування людей з інвалідністю, наявність у приміщеннях пандусів, можливість надання допомоги людям з порушенням слуху та зору. Ми це робимо не на папері, а втілюємо в життя. До кінця року у нас є план – забезпечити всю структуру МВС доступністю для людей із порушенням слуху і зору та забезпечити всю цифрову інфраструктуру відповідними інструментами», - розповів Антон Гулідін. 

Своєю чергою, Уляна Токарєва презентувала проєкт «Довідник безбар’єрності» - гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської  у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

«Частіше за все люди звертаються до правоохоронних органів у кризових ситуаціях і очікують отримати підтримку, тому «Довідник безбар’єрності» створений у тому числі для тих, хто підтримує громадян у складних ситуаціях, коли порушуються їхні права», - зазначила вона. 

Нагадаємо, у Міністерстві внутрішніх справ України презентували довідник безбар’єрності.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького

 

Схожі матеріали