Контраст
Шрифт

Кіберполіція викрила жителя Київщини у збуті підробленої медичної документації

clock
14.12.2021 17:40

Правопорушник в Інтернеті рекламував послуги з виготовлення підроблених медичних довідок. Фейкову документацію, зокрема і COVID-сертифікати, він виготовляв самотужки. Клієнти фігуранта не проходили жодних медичних оглядів чи процедур.

Протиправну діяльність 34-річного жителя міста Ірпінь викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Київській області.

Встановлено, що фігурант створив сайт і канали у месенджерах, де пропонував виготовлення та продаж медичних довідок різних форм, зокрема міжнародних COVID-сертифікатів. Фейкову документацію чоловік виготовляв самотужки за допомогою поліграфічного обладнання та медичних голограм.

Замовники довідок не проходили жодних медичних оглядів чи процедур, а лише надавали свої дані для оформлення підроблених документів. Вартість довідки про «проходження» профогляду стартувала від 200 гривень, підроблений COVID-сертифікат коштував 800 гривень. Готові довідки чоловік надсилав замовникам поштою.

Із залученням працівників карного розшуку поліції Київської області в оселі фігуранта провели обшук. Вилучено комп’ютерну техніку, принтери, 24 мобільні телефони, банківські картки, а також понад 200 бланків медичних довідок. Під час обшуків працівники поліції також виявили близько сотні готових до відправки підроблених довідок, зокрема COVID-сертифікатів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Бучанська окружна прокуратура.


Департамент кіберполіції Національної поліції України

Схожі матеріали