Рок-гурт «Kozak System» виступив для поранених героїв у медичному центрі МВС
Соціальні служби системи МВС продовжують організовувати музичні події, мистецькі та спортивні заходи для поранених захисників. Це один із важливих етапів у лікуванні та реабілітації, який ефективно впливає на фізичне та ментальне відновлення бійців. Днями медичну установу МВС відвідав популярний український рок-гурт «Kozak System».

На початку зустрічі музиканти та військові вшанували пам'ять загиблих воїнів. Фронтмен гурту Іван Леньо від імені «Kozak System» подякував бійцям за захист держави, а медичному персоналу та адміністрації закладу – за турботу про героїв. Під час свого виступу він багато розповідав про поїздки на фронт, висловлював захоплення сміливістю захисників і захисниць та професійністю військових бригад.
«Для мене та «Kozak System» ви - українська еліта», - звернувся Іван Леньо до присутніх в залі.
Під час концерту звучали улюблені патріотичні та ліричні пісні, поезія Василя Симоненка, музичні твори, присвячені загиблим захисникам та воїнам, які звільняли Маріуполь і Херсон. Іван Леньо також згадав про важливі події з історії України:
«Ця війна триває стільки, скільки ми, українці, живемо на цій землі. Згадайте Батурин, залитий кров’ю, усіх гетьманів, «Розстріляне відродження», понад 10 млн жертв Голодомору… Нашу неньку-Україну ми нікуди не перенесемо, і кордони з ворогом ми будемо мати вічно. Сьогодні українців жорстоко вбивають на очах у всього світу, тому нам найголовніше - вистояти, вижити і побороти цю пітьму».

У фіналі заходу бійці дякували музикантам за позитивні емоції, фотографувалися й спілкувалися з ними, дарували подарунки на згадку, ділилися своїми життєвими та фронтовими історіями.
Згуртованість мотивує і рятує життя
«Позивний «Друїд» мені побратими придумали», - сміється 22-річний Богдан з Кіровоградщини.

У війську Богдан – вже чотири роки, повномасштабна війна застала його на строковій службі. Тоді він прийняв для себе доросле рішення: підписав контракт та залишився в армії. До строкової служби хлопець встиг закінчити училище, отримав професію слюсаря-зварювальника та пройшов практику.
Після підписання контракту Богдан потрапив до 11 бригади ім. Михайла Грушевського НГУ. Бойовим навичкам навчився під час служби: під Херсоном він із антидронової рушниці разом із побратимами знищував ворожі дрони та допомагав евакуйовувати цивільних.
«Адаптацію до бойових дій пройшов досить швидко, в цьому допомогло усвідомлення, що поруч є ті, хто підтримає та допоможе у разі загрози. Згуртованість побратимів насправді дуже мотивує до боротьби, з таким колективом можна всю Херсонщину звільнити. Підтримка бійців також рятує життя. Так було зі мною», - говорить Богдан.
У той день, наприкінці грудня минулого року, Друїд разом із побратимами потрапили під обстріл ворожих дронів. Хлопець отримав важкі поранення кінцівок, голови та внутрішніх органів. Побратими наклали турнікети та евакуювали його. Через важкі травми та втрату крові боєць перебував 28 днів у комі, пережив кілька операцій і наразі чекає на наступну. Розповідаючи про лікування та реабілітацію, хлопець із вдячністю говорить про турботливе ставлення медперсоналу до поранених.
У своїх фронтових спогадах захисник відзначає красу херсонських парків, надзвичайну відданість херсонців до свого краю та їхню віру в захисників:
«Ворог постійно обстрілює неокуповану Херсонщину дронами, ракетами, артилерією. Але там залишається багато людей, які не хочуть виїжджати. Вони дивляться на нас, військових, і щиро вірять, що ми їх захистимо. І це також мотивує до боротьби. Після важких поранень не зможу продовжувати службу на фронті, тому повернуся додому на Кіровоградщину, допомагатиму батькам, знайду кохану дівчину та одружуся. А хлопцям, хто вагається воювати, бажаю не боятися і бути рішучими», - каже Богдан.
Щоби перемогти страх, потрібен досвід
ЗЗ-річний Сергій з Миколаївщини до повномасштабного вторгнення працював торговим представником у компанії «Карлзберг Україна». Позивний «Торговий» пов'язаний із любимою роботою військового.
У лютому 2022 року чоловік добровільно пішов до військкомату та приєднався до однієї з частин Нацгвардії, за рік перевівся до бригади «Кара-Даг». Поранення отримав під час виконання бойового завдання на Донеччині.
«Мене «ефпевішка» затрьохсотила під Селидовим у жовтні 2024-го. Мій товариш наклав турнікет на руку та ногу і пішов шукати зв’язок, щоби «евак» за мною прислали. Все добре, мене вивезли і я лікуюся. На фронті головне – не боятися», - жартує Торговий.

За словами Сергія, для того, щоби перемогти страх, потрібен досвід. А щоби врятувати життя у разі великої небезпеки – не втрачати пильності на полі бою:
«Коли міномет, «танчик» або ствольна артилерія працювали по нам, було трохи зрозуміліше. А зараз триває війна технологій – дрони, «скиди», «ефпевішки». А ще було, що «москалі» біжать до бліндажів і самі себе підривають – це в них покарання таке для тих, хто завинив. Ми повинні бути уважними та весь час аналізувати ситуацію на полі бою. Не дозволяти собі просто пересиджувати в окопі», - говорить Торговий.
Попереду у нього - ще операція на оці та реабілітація. Після цього Сергій планує повернутися додому й продовжувати кар’єру торгового представника.
«Хлопцям бажаю не боятися, а брати зброю та йти захищати країну. Не потрібно чекати, москалі жорстко ставляться до цієї війни. Мені подобається, що наша молодь – активна. Зі мною в «Кара-Даг» воювали хлопці, яким лише 19 років. Це дуже достойні і мужні бійці, які ризикували життям, але ніколи не відмовлялися йти на позиції», - із захопленням каже Сергій.
Раніше до поранених бійців із концертами приїжджали гурт “Жадан і собаки”, Святослав Вакарчук, Kola та Монатік, Злата Огневіч, ТНМК та інші виконавці.
Департамент комунікації МВС України