Взаємодія із собаками — один із видів реабілітації для військовослужбовців і ветеранів системи МВС
Два місяці тому поліцейська німецька вівчарка Бруна ще щеням подружилася із пораненим бійцем полку «Сафарі» бригади «Лють» Валентином Граділем під час його реабілітації у медичному закладі МВС.
Капітан поліції тричі отримував поранення під час відсічі збройної агресії рф проти України на Торецькому напрямку. Двічі був поранений влітку 2024 року, але швидко відновився і повернувся в стрій та разом з побратимами продовжив боронити країну. У грудні 2024 року Валентин дістав мінно-вибухову травму та вогнепальне поранення правої нижньої кінцівки, після яких наразі продовжує лікування в одному із відомчих медзакладів.

Нині Валентин вже стоїть, хоч і на милицях, а його чотирилапа подруга Бруна з часу їхнього першого знайомства подорослішала та продовжує допомагати бійцеві відновлюватись ментально. Один із таких сеансів каністерапії за допомогою німецької вівчарки Бруни та бельгійської вівчарки Куни провели днями поліцейські психологи спільно з психологами ДСНС у співпраці з кінологічним центром ГУНП у Волинській області.
«Завдяки взаємодії із собакою у поранених знижується рівень тривожності, стабілізується емоційний стан та покращується настрій» - говорить начальник сектору психологічного забезпечення ГУНП у Волинській області Ірина Цицан.

Нагадаємо, заходи з психоемоційної підтримки поранених Захисників проводять підрозділи органів системи МВС в рамках проєктів «Пункт психологічних практик» та «Mental tutor», Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, запровадженої за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Департамент комунікації МВС України