До поранених бійців в Головний медичний клінічний центр МВС з концертом завітала Злата Огнєвіч

clock
19.01.2025 15:00

Мистецтво лікує. Поранені гвардійці та поліцейські у Головному медичному клінічному центрі МВС поділилися своїми героїчними історіями, шляхом до одужання та планами на майбутнє. Військові, які зазнали важких поранень на фронті, знаходять сили жити далі, проходять реабілітацію та мріють повернутися до служби. Концерт артистки Злати Огнєвіч став для них приємною несподіванкою, допоміг відволіктися та додав натхнення.

«Бажаю міцного! З нас гарні пісні, а з вас гарний настрій. Я вірю в те, що в нас все буде добре. Вірю кожному з вас», - привіталася співачка з гвардійцями та поліцейськими, які перебувають наразі на лікуванні та реабілітації і прийшли послухати її.

Вона поділилася тим, що її 70-річний батько лікар і він також рятує наших захисників та провів уже понад тисячу операцій.

«Пишаюся як хлопцями, так і дівчатами, які разом з хлопцями виконують дуже важкі завдання. Я бажаю вашим родинам сили, витримки і вам якомога швидшого одужання», - емоційно зазначила виконавиця.

Хлопці підспівували і підтанцьовували їй. І навіть замовили пісню «За лісами, горами».

Найактивніше підспівував 21-річний Ілля, позивний Хаус, бригада «Лють».

«Це моя улюблена пісня. І коли на фронті було важко, коли командир загинув, я вмикав на телефоні і співав саме цю пісню», - зізнається він.

Ілля – бойовий медик бригади «Лють». За те, що виявив бажання цього фаху, побратими дали йому прiзвисько «Доктор Хаус». Так народився і його позивний – Хаус. Після учебки хлопець опинився в Одесі в полку «Цунамі». Далі був Донецький напрямок. Брав участь у операції в Кліщіївці і в Курдюмівці. Але в останньому селі по них почався артобстріл. За п’ять метрів впала 120-та міна і посікла Хаусу ноги. Лікується вже понад рік. Невдовзі проходитиме ВЛК на придатність.

«Я продовжу службу. Буду служити чи в аеророзвідці чи інструктором з медицини. Головне, щоб не в штабі, бо я і паперова робота – не сумісні. Мені подобається перебувати в русі», - каже, усміхаючись Ілля.

Він пишається, що є «лютиком», як сам каже, тобто належить до бригади Національної поліції «Лють». Адже командування і побратими завжди на зв’язку, завжди є підтримка, добра порада допомога й розуміння між бійцями.

«Азовець» Максим, позивний Ланос каже, що такі концерти трохи розбавляють обстановку в шпиталі. Особливо для тих, хто нещодавно прибув і постійно перебуває в закладі на лікуванні та процедурах, а тому не може поки виїхати за його межі.

Ланос отримав поранення з 30 листопада на 1 грудня. На Торецькому напрямку. Він водій ББМ, родом з Тернопільщини, має 25 років.

«Розрив був у метрі від машини. Я вискочив з машини, а навпроти будинок, я біжу до нього в укриття, пробігаю метри чотири і мене в повітрі перевертає, не добіг до укриття кілька метрів - біля мене на дорозі впала міна. Мене відкинуло в повітря», - розповідає він.

Тепер у Максима реабілітація, а далі протезування. Нагадаємо, що МВС створює протезно-реабілітаційний центр.

За фахом Ланос слюсар з ремонту автівок, але за ним ще не працював і найімовірніше буде здобувати ще якусь освіту. Не виключає, що в системі МВС.

40-річний гвардієць Богдан, позивний Історик із Харківщини, командир мінометного розрахунку 5-ї Слобожанської бригади «Скіф» у захваті від концерту і вдячний організаторам заходу – службі соціально-психологічної підтримки за цю теплу зустріч.

На війні Богдан із травня 2022 року. Брав участь в Харківському контрнаступі, дійшов до Донеччини. Поранення отримав нещодавно. 

«Виходили з позиції і пройшли метрів 400 і я навіть не зрозумів, що відбулося. Пам’ятаю вибух. Спочатку думав, що тільки ноги пошкодило. Думав скид, але я дрона не чув. Хлопці, які за мною йшли, хотіли мене відтягти з дороги в посадку, а посадки навколо жодної нема. Тільки поле. Вони мене з дороги в поле перенесли. Ноги в мене були спутані чимось неначе волосінню», - розповідає історик.

«Якщо це з дрона скид, то зараз прилетить ще дрон і буде добивати мене. Але я дивився в небо і нічого не бачив». – ділиться найтяжчими хвилинами життя Історик.

Десь за годину по нього приїхали хлопці з його підрозділу з Костянтинівки, евакуювали і передали на швидку допомогу.

«У швидкій я відключився і отямився вже в Дніпрі в лікарні Мечникова. Кажуть, що днів зо три був без свідомості. Потім побачив. Що нема ноги. Лікарі сказали – ноги немає, але ходити будеш», - оповідає гвардієць. 

То була, наймовірніше, протипіхотна касетна міна, скинута з ворожого дрона, яка була начинена гайками, дротами, шайбами.

Після реабілітації та протезування Богдан також хоче залишитися на службі.

Після концерту Злата Огнєвіч та хлопці ще спілкувалися під час фотосесії – кожен боєць мав можливість сфотографуватися зі співачкою на свій телефон і взяти в неї автограф.

Співробітниці служби соціального захисту та супроводу постраждалих та членів їх сімей запевняють, що далі буде – вони не розголошують ім’я наступної зірки, яка завітає до наших захисників у шпиталь, але пообіцяли, що це має бути справжній сюрприз для хлопців.

Департамент комунікації МВС України

 

Схожі матеріали