На період воєнного стану військові та правоохоронці повинні будуть здати свої ДНК дані - Ігор Бондаренко

clock
13.07.2022 16:55

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко сьогодні в ефірі всеукраїнського телемарафону. Нововведення пов'язане з прийняттям закону про державну реєстрацію геномної інформації людини.

“Щодо обов'язкової реєстрації, є така норма, що на період дії воєнного стану відбираються зразки ДНК у військовослужбовців і у співробітників правоохоронних органів. Тобто у тих представників професій, серед яких ми маємо найбільші втрати в через агресію рф” - зазначив Ігор Бондаренко.

Він пояснив, що дані військовослужбовців не вносяться відразу в реєстр ДНК. Вони зберігаються в особових справах бійців і беруться лише тоді коли є необхідність провести експертизу.

“Зважаючи на втрати, які ми на сьогодні маємо, необхідно ідентифікувати всіх наших загиблих в наслідок збройної агресії. Це стосується і військових, і також цивільних людей, які потраплять під обстріли, як, приміром, в місті Часів Яр”, - сказав заступник міністра.

З прийняттям закону про державну реєстрацію геномної інформації людини є два види такої реєстрації обов'язкова і добровільна. Стосовно обов'язкової, як, приміром, для військових і правоохоронців - вона здійснюється коштом держави. А добровільна, яку можуть пройти усі охочі громадяни України та іноземці - платна.

Департамент комунікації МВС України

 

Схожі матеріали