Контраст
Шрифт

МВС співпрацюватиме з норвезькою організацією з питань гуманітарного розмінування, - Мері Акопян

clock
25.05.2022 18:57

Про це сьогодні, 25 травня, заявила заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Еріком Сведалом та представником організації Norwegian People’s Aid Альберто Серра.

«Питання гуманітарного розмінування деокупованих територій є одним з пріоритетних напрямків діяльності органів системи МВС України. Враховуючи масштаби уражених площ, орієнтовний термін розмінування складатиме приблизно 5-7 років. У звʼязку з цим існує нагальна потреба у залученні міжнародної допомоги - спеціальному піротехнічному обладнанні, направленні спеціалістів-вибухотехніків», - заявила Мері Акопян. 

Враховуючи потреби України в питанні гуманітарного розмінування, сторони домовились про співробітництво з організацією Norwegian People’s Aid (NPA), яка відкриває своє представництво в Україні. 

«NPA – міжнародна організація, яка працює в Норвегії та більш ніж у 30 країнах світу, основною метою якої є надання постконфліктної допомоги у відбудові та гуманітарної допомоги під час конфліктів. Міжнародна діяльність NPA охоплює три основні сфери: протимінна діяльність і роззброєння, розвиток та гуманітарна допомога. В контексті протимінної діяльності, організція спеціалізується, зокрема, на підготовці кінологів-рятувальників та тренуванні собак-міношукачів, які довели свою ефективність під час розмінування територій в Іраку, Камбоджі, Боснії та Герцеговині», - зазначив представник NPA Альберто Серра. 

Крім того, заступниця міністра внутрішніх справ детально поінформовала норвезьку сторону про Міжнародний координаційний центр з питань гуманітарного розмінування, який створено у МВС України з метою координації діяльності органів та підрозділів, а також міжнародних та вітчизняних організацій, задіяних в гуманітарному розмінуванні.

Департамент комунікації МВС

Схожі матеріали
Герої МВС