Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Національна комісія зі стандартів державної мови - про складання іспиту на рівень володіння державною мовою

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ ЗІ СТАНДАРТІВ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ
просп. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел. (044) 230-00-30,
E-mail: [email protected],web-site: https://mova.gov.ua/ код згідно з ЄДРПОУ 43510755

Про складання іспиту на рівень
володіння державною мовою

Інформуємо, що згідно з пунктом 8 частини першої статті 44 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі - Закон) до повноважень Національної комісії зі стандартів державної мови (далі - Комісія) належить організація іспитів для визначення рівня володіння державною мовою та призначення спеціально уповноважених державою установ (організацій), які проводять іспити.

Статтею 9 Закону встановлено вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Згідно з частиною другою статті 10 особи, визначені пунктами 1,3, 4, 7, 9, 10, 13 частини першої статті 9 Закону мають засвідчувати рівень володіння державною мовою державним сертифікатом (далі - державний сертифікат), який видає Комісія. До переліку таких осіб належать державні службовці усіх рівнів; голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники та заступники; особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів, посадові особи інших органів, яким присвоюються спеціальні звання; прокурори; керівники закладів освіти всіх форм власності.

Звертаємо увагу, що частина друга статті 10 Закону, у якій зазначено, що рівень володіння державною мовою засвідчується державним сертифікатом, що видається Комісією, набирає чинності 16 липня 2021 року.

Відтак, для отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно:
- онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ШБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів);
- скласти іспит у Комісії або уповноваженій установі, використовуючи спеціально розроблену іспитову систему;
- отримати державний сертифікат, який діє безстроково, через електронний кабінет.

Іспит планується проводити на спеціально створених іспитових майданчиках.

Складання іспиту на рівень володіння державною мовою здійснюватиметься відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409.

З Програмою іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків та зразками завдань можна ознайомитися за посиланням.

З метою підвищення поінформованості громадян про складання іспиту на рівень володіння державною мовою просимо розмістити на офіційному сайті міністерства посилання на відеофайл та пам’ятку стосовно підготовки до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою особами, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків (додається).

 

Голова Національної комісії зі
стандартів державної мови
Орися ДЕМСЬКА