Нацполіція, МОЗ та Держпродспоживслужба обговорили спільний механізм співпраці з протидії короновірусній інфекції

clock
13.10.2021 09:37

Зокрема на нараді, яка відбулася 12 жовтня, йшлося  про  напрацювання  алгоритму дій щодо проведення превентивних заходів у місцях великого скупчення людей, а також забезпечення дотримання карантинних обмежень.  Участь у нараді взяли Голова Нацполіції Ігор Клименко, заступник Міністра охорони здоров’я - Головний Державний санітарний лікар Ігор Кузін та Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька.

Голова Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що основним завданням Міністерства охорони здоров’я, Держпродспоживслужби та Національної поліції є максимальне вжиття заходів щодо дотримання   карантинних обмежень та мінімізація зараження громадян у місцях, які сприяють поширенню коронавірусної хвороби. Зокрема в громадському транспорті, розважальних закладах, в тому числі нічних клубах, ринках, закладах громадського харчування.

«Відтак необхідно  напрацювати  механізми,  порядок взаємодії, враховуючи кількість санітарних лікарів, працівників Держспоживслужби та Національної поліції України, які будуть залучені у ці процеси. Крім того, ми маємо чітко розуміти відповідальних осіб. Наприклад, керівників автотранспортних підприємств або фірм, які здійснюють перевезення наших громадян, організаторів спортивних заходів, безпосередньо  тих осіб, які несуть відповідальність як адміністративну, так і деколи кримінальну, зокрема за недотримання епідеміологічних норм», –  сказав Голова Нацполіції.

Ігор Клименко додав, що  Кабінет Міністрів України з 21 жовтня встановив нові обмеження для міжрегіональних пасажирських перевезень, а саме зобов’язав водіїв та пасажирів підтверджувати свою COVID-безпечність. Тому кожен учасник таких перевезень має пред’явити сертифікат вакцинації або ПЛР-тест, який чинний 72 години.

Відтак  завданням поліції  є проведення належним чином роз’яснювальної роботи серед перевізників щодо  необхідності дотримання карантинних  вимог, а також роз’яснення щодо   відповідальності громадян та перевізників у випадку порушення протиепідемічного законодавства. 

Голова Нацполіції наголосив, що критичним моментом є діяльність розважальних закладів, у тому числі нічних клубів, ринків, закладів громадського харчування.

«Уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам заробітну плату та наповнює бюджет держави, має працювати, встановив можливість їхньої  роботи навіть у «червоній» зоні. Обов’язковою умовою такої роботи є також підтвердження клієнтами та персоналом своєї COVID-безпечності»,- сказав Ігор Клименко.

На сьогодні Національна поліція вже встановила на планшети поліцейських відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.

Заступник Міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін подякував Нацполіції  за ініціювання такої зустрічі. 

“Ми маємо зараз важку епідеміологічну ситуацію в Україні, яка викликана саме штамом «Дельта». Він наразі зареєстрований у кожній області України і ситуація доволі швидко погіршується. На рівні кожного регіону в нас працює Центр контролю та профілактики хвороб, який також буде допомагати усім в рамках профілактичної роботи, надавати роз’яснення та бути вашим надійним партнером у діях контролю, які необхідно застосовувати на рівні областей”, – сказав Ігор Кузін.

Він додав, що наразі 16 регіонів знаходяться на «помаранчевому» рівні, і це є зоною посиленого контролю, де ми маємо використовувати всі наявні ресурси та можливості, щоб не допустити погіршення епідеміологічної ситуації.  Зокрема, контролювати всі сфери діяльності, які можуть призвести саме до погіршення епідеміологічної ситуації. Тому важливий саме дієвий контроль:  за дотриманням маскового режиму, за умовами перевезень, за роботою закладів громадського харчування та розважальними закладами. 

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава  Магалецька наголосила на готовності до подальшої співпраці.

«Ми продовжимо роботу спільних груп співробітників Держпродспоживслужб та поліції щодо перевірки закладів громадського харчування, розважальних центрів, торгівельних центрів та магазинів. Для того, щоб ефективно протистояти загрозі пандемії, потрібно реалізувати спільну систему ефективного контролю», - підсумувала Владислава Магалецька.

Управління комунікації Національної поліції України

Схожі матеріали