Контраст
Шрифт

Сьогодні набула чинності Угода про взаємне визнання і обмін національних посвідчень водія між Україною та Туреччиною

clock
10.01.2023 18:00

Це означає, що громадяни України, які переїхали на тимчасове або постійне проживання до Туреччини, можуть обміняти своє українське посвідчення водія на турецьке без складання теоретичних і практичних іспитів. Так само і громадяни Туреччини, які тимчасово або постійно проживають в Україні та мають турецьку посвідку водія, можуть обміняти її без складання іспитів у сервісному центрі МВС.

Двостороння угода стосується посвідчень водія всіх категорій транспортних засобів.

Для обміну посвідчення водія громадяни України, які проживають в Туреччині, мають звертатись до місцевих управлінь населення надавши при цьому передбачений законодавством Турецької Республіки перелік документів. Після повернення на постійне проживання в Україну, одержане відповідно до Угоди турецьке посвідчення водія без складання іспитів можна обміняти на національну посвідку українського зразка.

Для обміну національного посвідчення водія, виданого в Туреччині, громадянин Туреччини має звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС на території України й подати такі документи:

    посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання;
    копію довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ІПН);
    медичну довідку про придатність до керування транспортним засобом (на час дії воєнного стану медична довідка не є обов’язковою);
    турецьке національне посвідчення водія та його засвідчений переклад українською мовою.

Також слід сплатити за адміністративну послугу — 26 грн та за бланк посвідки водія — 243 грн.

Головний сервісний центр МВС України

Схожі матеріали
Діяльність