МВС: мінна безпека - що потрібно знати
Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов‘язаної з розмінуванням.
Близько 23% від загальної площі держави є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами.
Для організації безпечного середовища та формування культури безпеки в громадах Міністерство внутрішніх справ України продовжує інформувати українське суспільство про загрози, з якими можуть стикнутися звичайні громадяни в умовах воєнного часу. Розповідаємо про основні види вибухонебезпечних предметів та як діяти у разі їх виявлення.
Види вибухонебезпечних боєприпасів
До уваги! Місця найбільшої небезпеки
- Мости – найбільш розповсюджені місця розташування для мін.
- Території, де була розташована військова техніка та базувалися війська, покинуті військові укріплення.
- Блокпости та контрольні пункти, будівлі.
- Узбіччя доріг.
- Лісосмуги, поля, городи, стежки.
- Водойми.
Зазвичай на територіях підвищеної небезпеки розташовані червоні знаки із застереженням: «Обережно, міни!». Ці місця також можуть бути огороджені червоно-білою стрічкою. Але можуть бути і саморобні знаки мінної небезпеки.
Поради від ДСНС України
- Не ходіть до місць, де тривалий час базувалися війська. Якщо така необхідність є, звертайте увагу на кущі, траву, гілки дерев, місця біля припаркованих авто, будьте пильними в оселях, в яких могли перебувати військові.
- Якщо побачили снаряд або попереджувальне маркування у вигляді біло-червоної стрічки, не підходьте близько, не чипайте, повідомте про небезпеку людей навколо.
- У разі небезпеки телефонуйте 101 або 102.
Детальніше про види вибухонебезпечних боєприпасів у матеріалі рубрики «МВС PROважливе».
Департамент комунікації МВС України