Богдан Драп’ятий взяв участь у роботі Координаційного воркшопу міжнародних партнерів у сфері протимінної діяльності

clock
09.04.2025 17:45

Захід, що відбувся в Женеві, було організовано Міністерство економіки України спільно з Geneva International Centre for Humanitarian Demining - GICHD за підтримки ключових партнерів — Канади, Німеччини, Японії та Швейцарії.  Він зібрав понад 100 учасників — представників українських державних органів, урядів-донорів, міжнародних організацій та операторів протимінної діяльності, щоб посилити координацію та пришвидшити реалізацію пріоритетних проєктів у сфері гуманітарного розмінування. Про це на своїй сторінці на Фейсбуці повідомив заступник Міністра МВС.

Заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий висловив вдячність міжнародним партнерам за їхні інвестиції в збереження життя та розвитку, зміцнення глобальної безпеки, а також за допомогу у відновленні світового порядку, заснованого на цінностях і принципах, закладених у нормах Статуту ООН.

У своєму виступі він торкнувся трьох ключових питань:   

  • Забруднення українських територій унаслідок неспровокованої повномасштабної війни росії проти України в контексті глобальної безпеки.
  • Результати роботи саперів органів системи МВС України за останні три роки, динаміка розмінування, основні виклики та проблемні питання. 
  • Ключові інфраструктурні проєкти у сфері протимінної діяльності та шляхи їх реалізації, включно з додатковими потребами.

До основних пріоритетів системи органів МВС у сфері протимінної діяльності на 2025 рік, визначених Міністром внутрішніх справ України Ігор Клименко, належать:

  •  обстеження та розмінування понад 4 000 квадратних кілометрів територій;
  •  створення Реєстру забруднених та ймовірно забруднених ділянок;
  •  впровадження інноваційних технологій у сфері протимінної діяльності;
  •  розбудова Навчального центру для підготовки саперів;
  •  подальша модернізація та осучаснення хабу з ремонту машин механізованого розмінування та Центру підводного розмінування;
  •  залучення більшої кількості бронетехніки для перевезення особового складу та вибухонебезпечних предметів;
  •  розвиток центру з підготовки мінно-пошукових собак.

Основний меседж до міжнародних партнерів полягав у тому, що система органів МВС надзвичайно раціонально та ефективно використовує надану міжнародну допомогу в сфері протимінної діяльності. Про це свідчать достовірні факти щодо динаміки, безпеки та якості розмінування, які щороку демонструють позитивну динаміку.

Окрім важливості сухопутного розмінування — очищення від вибухонебезпечних предметів населених пунктів, логістичних шляхів, газопроводів, ліній електропередач, об’єктів критичної інфраструктури та сільськогосподарських земель. 

Богдан Драп’ятий окремо зосередив увагу на питанні підводного розмінування:

“Терористичні дії росії загрожують безпеці у Чорному та Азовському морях, блокують річкові торговельні шляхи. Це створює передумови для продовольчої, енергетичної та економічної кризи — і є одним із методів війни, яку росія веде проти цивілізованого світу”.

Як повідомив заступник Глави МВС, за майже три роки сапери ДСНС України розмінували понад 17,5 тисячі гектарів акваторій водних об’єктів, вилучивши та знешкодивши близько 2 000 ВНП. Загальна площа водних акваторій, які вважаються потенційно забрудненими, становить близько 1 мільйона 350 тисяч гектарів.

На сьогодні в підрозділах підводного розмінування укомплектовано 325 осіб. Окрім того, підготовлено 24 сапери для глибоководного розмінування (з використанням барокамер) на глибину до 50 метрів. Для повного укомплектування підрозділів у 2025 році планується додатково підготувати ще 180 водолазів-саперів.

Захід став важливою віхою на шляху узгодження донорських внесків із національними пріоритетами України у сфері протимінної діяльності. Учасники підтвердили, що подальша співпраця, раціональні та ефективні процеси, а також довгострокові зобов’язання з боку всіх зацікавлених сторін є критично важливими для досягнення спільної мети.

Фото: @GICHD/Antoine Tardy

 

Департамент комунікації МВС України 

Схожі матеріали