Ігор Клименко зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Масаші Накаґоме

clock
15.11.2024 11:05

У Міністерстві внутрішніх справ України відбулася зустріч Глави відомства Ігоря Клименка з новопризначеним Послом Японії в Україні Масаші Накаґоме.

Під час перемовин сторони обговорили актуальні напрями співпраці між Україною та Японією, зокрема у сфері безпеки, підтримки України на міжнародній арені, порушили питання гуманітарного розмінування, реабілітації бійців, охорони та захисту державного кордону, а також документування та розслідування воєнних злочинів.

Перш за все Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко привітав Масаші Накаґоме з призначенням на посаду та висловив сподівання на плідну співпрацю в умовах сьогодення:

«Від імені всього відомства радий вітати вас на новій посаді. У Міністерства внутрішніх справ України та Посольства Японії склались одні з найтепліших взаємовідносин за часів роботи Мацуди Кунінорі і ми сподіваємось на продовження такої ж плідної роботи. Я щиро вірю, що наша співпраця розвиватиметься й надалі, а вже започатковані проєкти отримають нові перспективи та масштаб. Особливо важливо для нас мати підтримку такого надійного партнера в умовах сьогодення».

Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Масаші Накаґоме заявив, що для нього честь бути в Україні та представляти Японію в цей важливий і складний час. Він запевнив, що підтримка України Японією залишатиметься незмінною.

«Я надзвичайно вдячний за теплий прийом і радий продовжити справу мого попередника. Японія твердо підтримує Україну в її боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність. Наша країна й надалі сприятиме розвитку гуманітарних проєктів, надаватиме підтримку в галузях безпеки, розмінування, а  також зміцнюватиме співпрацю у сфері ментального здоров’я. Для мене важливо, щоб наша допомога була дієвою та своєчасною, тому ми готові реагувати на ваші запити», – запевнив Масаші Накаґоме.

Ігор Клименко наголосив, що питання гуманітарного розмінування є одним з ключових напрямків співпраці між країнами. За словами Глави МВС України, Японія є одним із найбільших донорів технічного оснащення для розмінування в Україні.

Так, завдяки підтримці Японії ДСНС України отримала понад 600 одиниць техніки для виконання розмінувальних робіт, а також мобільні лабораторії й інше обладнання. На зустрічі було відзначено, що кожен третій автомобіль, який використовує ДСНС, наданий Японією:

«Третина машин для розмінування, металодетектори та інше обладнання для очищення наших земель від вибухонебезпечних предметів передане саме японською стороною. Завдяки підтримці Японії ДСНС України швидко отримала понад 600 одиниць техніки для виконання розмінувальних робіт. Це своєю чергою дозволяє нам повернути життя на території, які постраждали від бойових дій. У нас немає 25 років на розмінування, у нас є максимум 8-10 років і на сьогодні наших спроможностей достатньо, аби швидко розчистити наші території від ворожих мін».

Ігор Клименко наголосив, що все передане обладнання використовується виключно за призначенням. Міністр розповів, що вже невдовзі в МВС запрацює система обліку, через яку можна буде дізнатись де і як використовується передана допомога.

Принагідно Глава МВС подякував Японії за візит української делегації до Камбоджі під час якого сторони обмінялися досвідом у питанні розмінування.

«Мені дуже приємно почути, що ви використовуєте передане устаткування для розмінування. Воно дійсно працює на полях та демонструє високі результати щодо очищення української землі від вибухонебезпечних предметів. Також ми готові докладати зусиль для допомоги та розвитку ваших центрів гуманітарного розмінування», – заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме.

Окрім того, Ігор Клименко подякував Уряду Японії за передачу Національній поліції України 26 мобільних криміналістичних лабораторій, 12 ДНК-лабораторій ANDE, а також 26 криміналістичних наборів.

Окремо сторони обговорили питання реабілітації бійців, а також відкриття Центру ментального здоров’я МВС. Ігор Клименко наголосив, що рівень ментального здоров’я військових визначатиме рівень безпеки в країні після завершення війни:

«Війна негативно впливає на психологічний стан військовослужбовців, поліцейських та рятувальників системи МВС. Тому задля забезпечення якісних медичних та психологічних послуг постраждалим було прийнято важливе рішення – створити Центр ментального здоров’я. Наше завдання – комплексна та всебічна підтримка та реабілітація бійців».

Питання безпеки кордонів також зайняло вагоме місце у перемовинах. Міністр внутрішніх справ зазначив, що українська сторона розраховує на підтримку Японії в розбудові систем відеоспостереження та інтеграції інтелектуальних технологій для моніторингу кордону. За словами Міністра, це допоможе покращити контроль і швидше реагувати на можливі загрози та незаконний перетин кордону.

Ця зустріч стала ще одним важливим кроком до поглиблення партнерства між Україною та Японією, яке базується на спільних інтересах, а також на активній підтримці України в боротьбі за свою незалежність та безпеку.

«Японія розглядає Україну як надійного партнера, і ми прагнемо зробити свій внесок у забезпечення стабільного та безпечного майбутнього для ваших громадян. І я переконаний, що наша співпраця з Міністерством внутрішніх справ України стане ще більш ефективною та результативною», – підкреслив Посол Масаші Накаґоме.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали