Тренінг для ДСНС та НПУ: як ефективно навчати дітей важливим правилам безпеки

clock
29.04.2025 18:00

Сучасні виклики вимагають від рятувальників та поліцейських нових підходів не лише до реагування на надзвичайні ситуації, а й до навчання дітей правилам безпеки. З жовтня 2023 року МВС, ДСНС і НПУ за підтримки ЮНІСЕФ реалізують проєкт «Мобільні класи безпеки», завдяки якому діти, які через бойові дії змушені навчатися дистанційно, опановують життєво важливі знання з безпеки.

Упродовж двох днів 92 рятувальники та поліцейські вдосконалювали навички викладання безпекових тем для дітей різного віку. Тренінг організований ЮНІСЕФ для підтримки фахівців, що працюють на базі мобільних класів безпеки. 

Під час заходу учасники оволоділи сучасними навчальними сценаріями, інтерактивними форматами й іграми, створеними з урахуванням міжнародного досвіду, для викладання тем пожежної й мінної безпеки, безпеки на воді, на дорозі, а також протидії булінгу та кібербулінгу.

“Мобільні класи безпеки — це приклад того, як сучасна модель взаємодії між державою та міжнародними партнерами може ефективно працювати в найскладніших умовах. З початку реалізації цього унікального та першого у своєму роді в Україні проєкту у громадах країни проведено вже понад 3 тисячі виїзних безпекових заходів, охоплено майже 200 тисяч дітей. Я вдячна нашим партнерам із ЮНІСЕФ, завдяки кому ця ініціатива стала можливою та продовжує працювати. А також фахівцям ДСНС та НПУ за злагоджену та ефективну роботу з дітьми у найскладніших умовах заради найважливішого — збереження життя”, — зазначила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

Під час тренінгу представники ДСНС та НПУ разом з фахівцями із соціально-поведінкових змін, експертами у сфері дитячої психології та захисту дітей дізналися:

  • як ефективно та інтерактивно навчати дітей правилам безпеки;
  • яких прийомів варто уникати під час спілкування з підлітками;
  • як утримати увагу учнів протягом заняття;
  • які розпізнати суїцидальну поведінку у дітей і підлітків та запобігти трагедії;
  • які соціально-психологічні особливості мають діти різного віку;
  • як будувати ефективну інклюзивну комунікацію.

“Наше з вами спільне завдання — не лише інформувати, а й виховувати у підростаючого покоління культуру безпечної поведінки. Адже кожна дитина, яка знає, як діяти під час пожежі, на дорозі, у випадку іншої надзвичайної ситуації — це врятоване життя та спокій батьків і близьких. Дякую кожному з вас за цю важливу роботу. Ви — рушійна сила змін. Ви — ті, хто допомагає формувати безпечне майбутнє нашого майбутнього покоління” зазначив заступник Голови ДСНС України Володимир Демчук.

Довідково

У жовтні 2023 року ЮНІСЕФ передав МВС України 15 мобільних класів безпеки (10  для ДСНС та 5  для НПУ) для проведення уроків з безпеки у віддалених районах, де через безпекову ситуацію діти не можуть відвідувати школу очно.

Мобільні класи обладнані спеціальним устаткуванням для проведення занять як всередині «пересувного» класу, так і просто неба. Наразі такі класи працюють у 10 регіонах України: Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, Сумській, Житомирській, Київській, Чернігівській областях та м. Києві. 

Департамент комунікації МВС

 

Схожі матеріали