Фішингові сайти, чат-боти та прибутки на сотні тисяч: шахраї ошукують громадян за схемою "банківський працівник" (ВІДЕО)
Столичні поліцейські викрили шахраїв, які ошукували внутрішньо-переміщених осіб. Їх зловмисники підшукували у телеграм-каналах та пропонували отримати нібито фінансову допомогу від іноземних партнерів.
Представники одного з державних банків повідомили правоохоронців, що невідомі особи представляючись співробітниками фінансової установи, скоюють шахрайські дії відносно клієнтів. Аферистами виявились мешканці Запоріжжя - 28-річний чоловік та 42-річна жінка.
Співучасники створили фейковий фішинговий сайт за аналогом одного з відомих державних банків, а далі під виглядом працівників цього банку підшукували у телеграм-каналах внутрішньо-переміщених осіб та пропонували отримати нібито фінансову допомогу від іноземних партнерів.
Переходячи за посиланням та вводячи реквізити своїх банківських карток, громадяни надавали аферистам доступ до банку, а ті в свою чергу знімали гроші з їх рахунків.
Таким чином шахраї ввели в оману 54 особи і зняли з рахунків громадян більше 400 тисяч гривень. Зловмисникам повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому. Санкція статті передбачає від 3 до 5 років ув’язнення.
Тим часом поліцейські Дніпра скерували до суду справу шахрая, який створив фейкову мобільну версію банку. Зловмисник - 29-річний мешканець міста Черкаси.
Створивши фішинговий чат-бот банку шахрай отримував всі необхідні дані банківських карток потерпілих - номер картки, код cvv та інформацію щодо терміну дії картки.
Згодом аферист вносив ці дані у справжній чат-бот банку та отримував доступ до рахунків громадян - привласнюючи їх грошові кошти. Таким чином він "заробив" 170 тисяч гривень. Від протиправних дій постраждало троє дніпрян. Зловмиснику інкримінують ч.3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі. Справу вже скеровано до суду.
Поліцейські вкотре звертаються до громадян із проханням бути обачними.
Якщо вам зателефонували чи надіслали смс-повідомлення з проханням повідомити свій пароль чи активізувати картку, за жодних обставин не повідомляйте ці дані незнайомцям. Зателефонуйте на офіційну гарячу лінію банку для уточнення інформації.
У випадку, якщо ви все таки стали жертвою шахрайської схеми, одразу зверніться до найближчого відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.
Національна поліція України