Звернення від народного депутата України Михайла Крячка

Шановні ветерани, колеги !

 

До керівництва МВС України надійшло депутатське звернення від народного депутата України Михайла Крячка за пропозиціями пенсіонерів МВС Полякова С. М. та Пушенко Л. В. щодо внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон).

Запропонованими змінами пропонується повернути дію Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII та внесені інші до нього зміни, що відновлюють справедливий підхід до нарахування пенсійного забезпечення ветеранам ОВС.

Міністром внутрішніх справ України А.Б. Аваковим підтримані запропоновані  зміни та у відповіді на запит, зокрема, відмічено: «Повідомляємо також про те, що з метою вдосконалення механізму перерахунку пенсій МВС підтримало розроблені народними депутатами України законопроєкти про внесення змін до Закону щодо відновлення дії попередніх редакцій його норм (реєстр. № 2086 від 06 вересня 2019 року та реєстр. № 2141 від 13 вересня 2019 року).

Уважаємо, що повернення до редакції статті 63 Закону, яка діяла до 31 грудня 2016 року, дасть змогу відновити чіткий механізм перерахунку пенсій у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, забезпечити єдиний підхід до визначення видів грошового забезпечення, які враховуються для обчислення розміру пенсії як при призначенні, так і при перерахунку, а також уникнути диспропорції в розмірах пенсії залежно від часу звільнення зі служби.

Одночасно вважаємо за необхідне провести реформування грошового забезпечення військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб, забезпечивши єдині умови визначення його розміру для цих категорій осіб. За результатами реформування основні види оновленого грошового забезпечення (базова величина) мають складати не менше 80–90 відсотків його щомісячної суми. Це, у свою чергу, дозволить зменшити залежність розміру пенсії від надбавок та премій, що встановлюються в індивідуальному порядку особам, які проходять службу на відповідних посадах, та забезпечить прозорий і справедливий підхід до проведення перерахунку раніше призначених пенсій.

Про необхідність удосконалення окремих положень Закону Міністерство внутрішніх справ України неодноразово повідомляло Кабінет Міністрів України, Офіс Президента України, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

МВС готове в межах повноважень взяти участь в опрацюванні відповідних законодавчих актів у разі їх надходження встановленим порядком».

Також інформуємо, що 15 січня 2020 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під головуванням голови Третьякової Г.М., на якому розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи»  (р. № 2277).

Даним законопроектом передбачається дозвіл на ввезення на територію Україну транспортних засобів для власного користування зі звільненням від оподаткування митними платежами для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Президія Ради ГО «Асоціація ветеранів МВС України»