Звернення до пенсіонерів та ветеранів системи Міністерства внутрішніх справ України, працівників і військовослужбовців органів та підрозділів МВС

Звернутися до Вас від імені активу громадських організацій нас змусила ситуація, спричинена окремими ганебними вчинками працівників нашого відомства, що викликали широкий суспільний резонанс.

Ми, як і всі громадяни України, обурені подією в м. Кагарлик Київської області, яка с іялася за участю двох поліцейських-перевертнів.

Нам відомо, що цих негідників було негайно затримано, а ввесь підрозділ поліції розформовано. їх керівників і причетних до події поліцейських притягнуто додисциплінарної відповідальності.

Ганебні, недопустимі злочинні факти виявлені й у Павлоградському відділі поліції Дніпропетровської області.

Нам, чиє дитинство випало на роки Другої світової війни, хто подолав повоєнне лихоліття, проявив професіоналізм, мужність і відвагу в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, витримав випробування на стійкість та вірність  лужбовому обов’язку в гарячих точках планети, не скорився перед розгулом злочинності в 1990-і роки, важко усвідомити можливість подібного дикунського вчинку, скоєного працівниками поліції. Те, що вчинили ці горе-поліцейські, інші негативні вчинки та дії правоохоронців зводять нанівець усе добре, що роблять заради блага людей віддані своїй справі працівники та військовослужбовці органів системи МВС.

Зрозуміло, що такі неприпустимі випадки вкрай негативно позначаються на іміджі всього правоохоронного відомства. Вони вносять розбрат між поліцією й народом, дискредитують радикальні реформи в системі МВС.

В історії України, яку ми разом з Українським народом писали та пишемо, чимало славетних сторінок. Ми не допустили кровопролиття, яке могло статися через протистояння політичних сил у перші роки незалежності України. Працівники поліції, інші силові відомства на високому професійному рівні забезпечили правопорядок під час передвиборних президентських і парламентських перегонів та самих виборів. На високу оцінку заслуговують дії поліцейських, військовослужбовців Національної гвардії, Державної прикордонної служби під час карантинних заходів, пов'язаних з COV1D-19, рятувальників - під час ліквідації пожеж у Чорнобильській зоні та на Житомирщині цієї' весни.

Ми пишаємося нашими прикордонниками, військовослужбовцями Національної гвардії, поліцейськими, добровольцями, які на сході країни боронять нашу землю від російського агресора та їх прибічників - сепаратистів. Ми пишаємося
всіма нашими побратимами, які, не шкодуючи сил і часу, приходять людям на допомогу за першою потребою.

Маємо нагадати: виконуючи свій службовий обов'язок, за роки незалежності нашої держави віддали своє життя 1679 працівників, 14708 отримали поранення. Це свідчить про героїзм та самовідданість тих, кому народ довірив пильнувати свій спокій.

Говорять, що час - найкращий лікар, але такі злочинні прояви окремих горе-працівників тяжким тягарем лягають на плечі нашого відомства і ще довго - довго будуть заживати.

Ми впевнені в об’єктивному і неупередженому розслідуванні цієї ганебної події, що дасть підстави покарати винних за всією суворістю закону.

 

Шановні працівники!

Як свідчить ситуація проведені реформи потребують ретельного вдосконалення. В оперативно-службовій діяльності є чимало очевидних проблем. Головне - своєчасно і ефективно їх ліквідувати, працювати щоденно і комплексно щодо запобігання зловживань і порушень законності в слідчо-оперативній діяльності. У цьому, передусім, першочергове завдання всього керівного складу органів і підрозділів від центрального апарату до низових ланок. Робота з кадрами має бути пріоритетною, щоденною, комплексною і системною. Порушникам законності і дисципліни не місце в системі органів МВС. Це питання принципове. Наші співвітчизники вірять і сподіваються на бездоганну і ефективну службу правоохоронців, військовослужбовців і рятувальників.

Закликаємо Вас продовжувати і збагачувати славетні традиції, закладені старшими поколіннями. З честю дотримуйтеся Присяги на вірність Українському народові!

Працюйте так, щоб громадяни України бачили в кожному з Вас справедливого, надійного захисника, товариша і партнера, вірили в законність і об’єктивність Ваших дій, а Ваші рідні й друзі пишалися Вами.

Примножуйте все позитивне, що відбувається в процесі реформ, з метою приведення МВС до європейських стандартів, діяльність якого ґрунтується на підтримці громадськості.

Створіть у своїх колективах атмосферу нетерпимості до порушення прав і свобод громадян, спроб протиправного використання службового становища, інших незаконних дій, рішуче позбавляйтесь від працівників, які
дискредитують високе звання поліцейського, військовослужбовця, рятувальника.

 

Шановні ветерани!

Звертаємося до вас з проханням активніше долучатися до професійного становлення та виховання молодих працівників, передавати їм набутий Вами за роки служби досвід.

У вас є можливість і право всебічно підтримувати керівників усіх ланок у їх керівництві оперативно-службовою та бойовою діяльністю, головне - у роботі з персоналом, аби не допускати таких ганебних вчинків, що зводить нанівець титанічну працю патріотів, реформаторів, мотивованих працівників, яких переважна більшість серед особового складу.

Усі ми віримо, що, завдячуючи нашій спільній роботі, партнерським стосункам, ми зможемо виконати покладений державою конституційний обов’язок — забезпечити надійний правопорядок у нашому суспільстві та гарантування безпеки людей, усебічного захисту прав і свобод людини з урахуванням сучасних стандартів правоохоронної діяльності.

Лише за таких умов громадяни будуть упевнені у своїй захищеності від злочинних посягань та в законних діях правоохоронців.

Сподіваємося, шановні колеги, що ви нас почули. Бажаємо вам успішної діяльності на благо України та Українського народу.

Голова Української Асоціації
«Чорнобиль» органів та військ
МВС України
генерал внутрішньої служби України
10.06.2020
Василь ДУРДИНЕЦЬ
Президент Української секції
Міжнародної поліцейської асоціації „
генерал внутрішньої служби України
10.06.2020
Андрій ВАСИЛИШИН
Голова Асоціації ветеранів
МВС України
генерал-лейтенант міліції у відставці
10.06.2020
Володимир КОРНІЙЧУК