Ящук Інна Петрівна

Ящук Інна Петрівна

Державний секретар МВС

Народилась у м. Хмельницький 4 вересня 1972-го в родині службовців.

Трудова та наукова діяльність

У 1991-му закінчила Хмельницьке педагогічне училище (нині  Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія) за спеціальністю «Вчитель молодших класів».
До 1995-го навчалась в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, де здобула вищу освіту зі спеціальності «Початкове навчання та методика педагогіки».
З 1995-го працювала вчителем початкових класів в ЗОШ№26 м. Хмельницького, і в цьому ж році була обрана  головою профспілки студентів та переведена на роботу в училище.
У 2000 році була призначена методистом та заступником декана факультету початкового навчання. 
У 2001 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня «Кандидат наук» зі спеціальності «Теорія та методика виховання». 
З 2003 року — декан факультету початкового навчання.
У 2005 році стала доцентом кафедри шкільної педагогіки та психології, а у 2009 — професора кафедри педагогіки та психології Міжнародної Кадрової Академії.
У 2011 році захистила докторську дисертацію зі спеціальності «Історія педагогіки та загальна педагогіка». За період з 2011 по 2017 роки створила наукову школу, має 12 аспірантів.
У 2013-му рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України присвоєно вчене звання професора кафедри педагогіки.
З 2014 року обіймала посаду декана факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, очолювала в академії Лабораторію гуманної педагогіки, є членом правління Всеукраїнської Лабораторії гуманної педагогіки.
У 2021-му призначена на керівну посаду головного управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області.
З березня 2022 року директор Департаменту освіти, науки та спорту МВС України. 
З січня 2023 року виконувач обов’язків державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України.
З лютого 2023 року державний секретар Міністерства внутрішніх справ України.

Нагороди
2004, 2006 роки — нагороджена відзнаками Інституту педагогіки Академії Педагогічних Наук України
2008 рік — нагороджена почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту
2008 рік — нагороджена Почесною відзнакою «За наукові досягнення»
2010 рік — нагороджена Почесним знаком Асоціації навчальних закладів України «За розбудову освіти»
2014 рік — за активну громадську діяльність була нагороджена нагрудним знаком Федерації профспілок України «Профспілкова відзнака».
2016 рік — нагороджена медаллю Академії педагогічних наук України «Ушинський К. Д.»
2019 рік — указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Інна Ящук є дійсний членом (академіком) Міжнародної академії наук педагогічної освіти та дійсним членом докторських спеціалізованих вчених рад в Рівненському державному гуманітарному університеті та Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

Має понад 200 наукових публікацій. Член редколегії збірників наукових праць «Інноватика у вихованні», «Педагогічний дискурс» «Актуальні питання мистецької педагогіки», віднесених до переліку наукових фахових видань ДАК України.

Одружена. Виховує дітей.