Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Житомирські поліцейські завершили справу щодо рейдерського захоплення товариства

clock
24.09.2021 09:59

Організаторка та двоє її спільників постануть перед судом. Внаслідок заволодіння майном та правами товариства його законному власникові завдані збитки на суму понад 14 млн грн.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань та слідчі слідчого управління поліції Житомирської області, організувала оборудку головна бухгалтерка товариства. Залучила до протиправної діяльності двох знайомих – учасників злочинного угруповання.

Жінка під вигаданими приводами – труднощі у фінансово-господарській діяльності товариства та проблеми із правоохоронними органами, змусила законного власника підписати пакет документів для подальшого розв’язання «проблем». Крім того, запевнила іноземця, що задля уникнення начебто кримінального переслідування фірму необхідно переоформити на іншу людину.

З метою втілення у життя злочинного плану зловмисники створили фірму та директором зробили підконтрольну особу, а самі виступили у ролі засновників. Згодом на підставі довіреностей переоформили товариство на свою організацію. Окрім того, що фігуранти заволоділи корпоративними правами товариства, вони викрали та перереєстрували усе майно і в подальшому його продали. Внаслідок протиправних дій групи осіб законному власникові завдані збитки на суму понад 14 млн грн.

Поліцейські завершили досудове розслідування  у кримінальному провадженні та скерували обвинувальний акт до суду. Учасникам злочинного угруповання інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 185 (крадіжка), ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала Житомирська обласна прокуратура.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України