Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знищили більше 31 тис. 500 вибухонебезпечних предметів

clock
29-го червня 2021, 09:46
clock
211

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Найчастіше, такі небезпечні знахідки громадяни виявляють під час відпочинку у лісах, у ході господарських робіт на території власних домогосподарств. А у літній період збільшується також і кількість виявлених боєприпасів у водоймах.

Так, 27 червня, на Хмельниччині сапери ДСНС знищили два вибухонебезпечних предмети часів Другої світової війни, а саме: 152 мм артилерійський снаряд та авіабомбу ФАБ-50 часів Другої світової війни. Вибухонебезпечні предмети було виявлено у полі під час земляних робіт поблизу м. Старокостянтинів та в с. Пеньки Старокостянтинівської міської громади.

На Одещині, 25 червня, піротехніки знешкодили 7 артснарядів часів Другої світової війни, які були знайдені поблизу села Мар’янівка місцевими мешканцями, під час проведення польових робіт.

У Сумській області минулого тижня проводились роботи зі знешкодження двадцяти сімох 50-мм мінометних мін, двох 76 – ти та двох 45-ти міліметрових артилерійських снарядів. Боєприпаси раніше були виявлені в с. Перекопівка, що на Роменщині. Небезпечні предмети вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.  Так, упродовж 28 червня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,39 га території та виявлено і вилучено 38 ВНП.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 31 тис. 588 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 206 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102»!