Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Вимагали кошти у студентів та іноземців – у Харкові поліція затримала злочинне угруповання

clock
6-го липня 2021, 11:38
clock
357

Організував злочинну діяльність 53-річний харків’янин. У спільники взяв свого сина та двох громадян іншої держави, які тимчасово проживають на території України.

В ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили, що зловмисники вимагали кошти зі студентів та іноземців. При цьому застосовували до них фізичне насильство, навіть позбавляли волі та відбирали майно допоки не отримають гроші.

4 липня оперативники та слідчі за силової підтримки бійців спецпідрозділу ДСР та полку поліції особливого призначення затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України організатора та двох його спільників. Аби змусити потерпілого віддати 30 000 грн, зловмисники відібрали його автомобіль, незаконно позбавили волі, зв’язали, побили, а потім відпустили. Затримали зловмисників під час отримання від потерпілого частини обумовленої суми.

Затриманим  вже повідомили про підозру за ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів.

Після проведення необхідних слідчо-оперативних заходів буде вирішуватися питання про додаткову правову кваліфікацію діям учасників.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України