Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Верховна Рада підтримала відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова

clock
15.07.2021 10:19

Сьогодні, 15 липня, парламент проголосував за звільнення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, який очолював Міністерство з лютого 2014 року.

"За" проголосували 291 народний депутат.

13 липня Арсен Аваков сам подав заяву про відставку з посади Міністра внутрішніх справ відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про Кабінет Міністрів України». 

Міністр подякував команді МВС, кожному офіцеру, рядовому і службовцю за роки спільної праці.  

14 липня профільний комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування, підтримувати чи не підтримувати заяву міністра МВС Арсена Авакова про відставку.

У день голосування парламентом відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова наводимо перелік досягнень за 7 років його перебування на посаді очільника МВС. 

Арсен Аваков був ініціатором створення добровольчих батальйонів, які стали форпостом захисту української незалежності від російського агресора у 2014 році. Так, саме завдяки ефективним діям очільника МВС вдалося відстояти м. Харків від спроб захоплення сепаратистами. Міністерством внутрішніх справ України було зроблено все необхідне, щоб захистити територіальну державну цілісність, а саме: створені батальйони отримали належну амуніцію і були добре оснащені та мотивовані, тоді як в державі панував хаос.

У 2015 році за ініціативи запущено нову патрульну поліцію, якій на сьогодні довіряє більше половини українців та яка перебрала на себе функції охорони громадського порядку та дорожньої поліції.

Запущено реформу Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби України, основний результат якої отримання Україною безвізового режиму з 31 країною Європейського Союзу та Шенгенською зоною.

У Державній прикордонній службі України розроблено та затверджено Концепцію інтегрованого управління кордонами та цільову правоохоронну програму. Триває облаштування та реконструкція державного кордону, зокрема українсько-російської ділянки. Запущено проєкт «Нове обличчя кордону», створено загін спеціального призначення ДОЗОР.

Створено систему фінансового лізингу на придбання житла для поліцейських і рятувальників. В рамках програми придбано 2265 квартир  1279 – для поліцейських, 986 – для рятувальників. 

Розпочато створення системи аеромедичної евакуації із залученням сучасних гелікоптерів Airbus H-145. Проєкт впроваджено у Львівському регіоні – це 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька області. Також підключено Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ.

Успішно запущено проєкт формування єдиного безпекового простору для територіальних громад. Проект «Поліцейський офіцер громади» вже втілено у 279 громадах, рівень довіри до них становить 70%.

У системі МВС активно проходить вакцинація проти Covid-19 препаратом CoronaVac, розробленою китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech, та Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech. Першу дозу отримали 184 123 працівника системи МВС, завершили вакцинацію – 95 699.

Запровадили масштабні проєкти з французькими партнерами:

Створили Єдину систему авіаційної безпеки населення, в рамках якої було підписано контракт на поставку 55 гелікоптерів компанії Airbus Helicopter. Від французького виробника вже надійшло 14 гелікоптерів: 

2 типу Н125 для ДПСУ;

2 типу Н145 для НПУ;

10 типу Н225 (6 для ДСНС та 4 для НГУ).

Посилюємо системи морської охорони та захисту кордонів: до 2024 року ДПСУ отримає 20 найсучасніших кораблів французької компанії ОСЕА. 5 із них будуть побудовані в Україні компанією «Нібулон». Контракт передбачає підготовку 240 членів екіпажу і 120 техніків, а також створення баз обслуговування в Україні. У жовтні цього року спустять на воду для випробувань перший патрульний катер.

Реалізуємо проєкт з постачання питної води у м. Маріуполі.

Арсен Аваков як глава Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва уклав чотири інвестиційні Угоди між Урядами України та Франції на загальну суму 1 мільярд 300 мільйонів євро. Вони передбачають:

- оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ «Укрзалізниця». Очікується постачання 130 електровозів компанії Alstom: 80 двосистемних, 50 – односистемних машин. 

- посилення захисту населення України від надзвичайних ситуацій, а саме спільне виробництво 370 одиниць пожежних машин-підйомників для роботи рятувальників на висоті, яких критично не вистачає. 

- проєкт з покращення водопостачання в Луганській області, шляхом побудови нових станцій та мереж питної води. Понад 1 мільйон споживачів будуть забезпечені якісною водою. 

- проєкт з будівництва ефективної системи водозабезпечення у Києві. Очікується покращення якості питної води в столиці для понад 25% місцевих жителів.

Наразі у розробці також перебуває ціла низка спільних проєктів до реалізації з залученням французьких компаній та за підтримки французького уряду, зокрема:

- проєкт з розвитку високошвидкісних залізничних ліній в Україні;

- проєкт з розвитку залізничної інфраструктури в Луганській області;

- проєкт з впровадження системи накопичення електроенергії; 

- проєкт з оновлення інфраструктури та обладнання з діагностики раку грудей;

- нова ініціатива щодо реалізації проєкту з модернізації систем постачання і покращення якості питної води в м. Харків;

- проєкт зі створення національного авіаперевізника України.

Це тільки маленька частинка реалізованих проєктів. Але не встигли втілити найважливіше – забезпечити поліцейських гідними заробітними платами. За те, що вони ризикують своїм життям і здоров'ям, не сплять ночами та не щодня мають змогу обійняти найрідніших, вони мають отримувати гарну заробітну платню. 

Департамент комунікації МВС України