Контраст
Шрифт

В Україні розпочався тиждень безпеки дорожнього руху

clock
15.11.2021 15:37

Сьогодні, 15 листопада, в Україні розпочався тиждень безпеки дорожнього руху і досить вчасно. Систематичні ДТП останніх тижнів в країні викликають неабиякий резонанс серед населення і це, звичайно, небезпідставно.  

Як зазначив вчора, 14 листопада, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, Харків розкрив багато проблем, які існують насправді з порушеннями Правил дорожнього руху.  

Минулого четверга, коли водій у стані наркотичного сп'яніння збив двох дітей на пішохідному переході у Харкові. І це лише одне з порушень, які щодня відбуваються на території України.  

Сьогодні, під час відкриття ІІ етапу щорічного Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький поінформував суспільство про реальний стан безпеки на українських дорогах. Також він розповів про позитивні зміни, які Нацполіція разом із МВС України запровадили в останні роки.

Олексій Білошицький повідомив, що в цьому році на дорогах України сталося понад 154 тисячі ДТП. Понад 20 тисяч аварій з потерпілими, або загиблими. Якщо детальніше, то ДТП у яких особи травмувались - 24 905 осіб. Аварій, де загинули люди, також немало - 2 592 людини.  

“Попри те, у цьому році ми маємо і позитивну статистику. Що стосується загиблих, то на наших дорогах спостерігається зниження кількості смертей на 10 відсотків. Я сподіваюся таку позитивну динаміку, ми зможемо втримати до кінця року,” - зазначив Білошицький.

Він також назвав п'ять основних причин ДТП з потерпілими і загиблими. Понад 40% таких інцидентів стається через порушення швидкісного режиму. На другому місці - порушення правил маневрування, на третьому - порушення правил проїзду перехресть, на четвертому - порушення правил проїзду пішохідних переходів. Завершує список - недотримання безпечної дистанції між транспортними засобами.  

Сьогодні МВС України впровадило чимало дієвих змін, приміром, створення 30 мобільних технічних лабораторій чи Систему відеофіксації порушень ПДР.  

Нагадаємо, за рік роботи системи автоматичної фіксації порушень ПДР кількість смертей на дорогах зменшилась на 17%.

Департамент комунікації МВС України

 

Схожі матеріали