МВС взяло участь у засіданні Постійної українсько-баварської комісії
Сьогодні, 7 жовтня, в рамках 12-го засідання Постійної українсько-баварської комісії, яке пройшло в онлайн-форматі, директор Департаменту міжнародного співробітництва МВС Руслан Фуфалько модерував роботу в групі «Юстиція, безпека та правоохоронні органи».
Він підкреслив зацікавленість МВС України в поглибленні взаємодії з баварською стороною, зокрема, через співпрацю між експертно-криміналістичними центрами України та криміналістично-технічним інститутом земельного відомства кримінальної поліції Баварії, поліцейське співробітництво (у сфері безпеки дорожнього руху, забезпечення публічної безпеки та порядку, протидії кіберзлочинності тощо), у сфері попередження та подолання наслідків катастроф та стихійних лих, розвитку в Україні потенціалу добровільних пожежних дружин, підвищенні кваліфікації пілотів системи МВС України тощо.
Відзначаючи насичену Робочу програму спільних із баварськими колегами заходів, сформовану за результатами 11-го засідання у 2019 році в м. Нюрнберг, Руслан Фуфалько зазначив, що, на жаль, її вдалося лише частково реалізувати через обмеження, спричинені поширенням коронавірусу у світі.
Він також повідомив про намір української сторони запросити в Київ Державного міністра внутрішніх справ Баварії пана Йоахіма Херрмана з метою проведення зустрічі з Міністром внутрішніх справ України Денисом Монастирським та підписання Спільної заяви про інтенсифікацію співробітництва між МВС України та Баварії, одразу ж після завершення узгоджувальних процедур щодо проєкту документа.
Довідково: Баварія (нім. Bayern) — найбільша земля Федеративної республіки Німеччина відіграє важливу роль у розбудові самої Німеччини і охоче ділиться власним досвідом з іншими країнами.
Правовими підвалинами баварсько-української співпраці стало заснування Постійної баварсько-української робочої комісії у 1991 році, яка діє до сьогодні, сприяючи обміну досвідом, досягненнями і знаннями.
Комісія складається з окремих робочих груп, які розвивають різні напрями співпраці та затверджують Робочу програму кожні 2 роки. Станом на сьогодні проєкти реалізуються відомствами правоохоронної сфери та юстиції, сільського господарства та лісництва, економіки, освіти та науки.