Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Упровадження комплексу «Безпечна країна» дасть змогу побудувати багаторівневу систему управління безпекою України

clock
14-го травня 2021, 10:45
clock
576

Створити єдину державну систему комплексної безпеки та підвищити рівень громадської безпеки, правопорядку і безпеки середовища проживання громадян мають на меті побудова і розвиток програмно-апаратного комплексу «Безпечна країна». Проєкт внесено до переліку основних завдань галузевої програми інформатизації системи МВС України на 2021-2023 роки та схвалено Урядом як один з пріоритетних напрямів цифрової трансформації на період до 2023 року.

Про це наголосив Директор Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України Ігор Бондаренко під час Всеукраїнського форуму «Україна 30» 13 травня ц.р., де презентував концепцію впровадження комплексу «Безпечна країна».

«Згідно зі стратегією МВС України, одним із важливих завдань є розробка та впровадження безпекового середовища "Безпечна країна" як функціональної підсистеми Єдиної інформаційної системи МВС, - зазначив Ігор Бондаренко. - Інтеграція такої нової функціональної підсистеми в існуючий інформаційний простір Міністерства внутрішніх справ України дозволяє одразу отримати доступ для необхідної при аналізі інформації з інших національних електронних інформаційних реєстрів та баз даних. А також зробить можливим швидко надати доступ іншим зацікавленим сторонам до отриманої функціональної підсистемою інформації».

Комплекс «Безпечна країна» спрямований на протидію загрозам громадської безпеки, правопорядку і безпеки довкілля та разом з державними системами забезпечення безпеки створює інтелектуальну багаторівневу систему управління безпекою України в цілому і кожної муніципальної одиниці зокрема. 

Реалізація заходів із побудови і розвитку комплексу “Безпечна країна” дозволяє забезпечити:
·        моделювання різних сценаріїв виникнення потенційних загроз безпеки населення та вжиття заходів щодо усунення таких загроз;
·        реєстрацію та відстеження статусів повідомлень про різного роду події (аварії на підприємствах, в тому числі на транспорті, пожежі, нещасні випадки, дорожньо-транспортні пригоди, злочини тощо);
·        управління муніципальною інфраструктурою;
·        агрегування інформації через єдине інформаційне середовище.
 
«Організаційна модель програмно-апаратного комплексу «Безпечна країна» передбачає інтеграцію центрального рівня з іншими функціональними підсистемами ЄІС МВС та дозволить правоохоронним органам в режимі реального часу виконувати аналіз отриманої інформації, і, як наслідок, значно підвищити швидкість реагування на події, в тому числі, і кримінального характеру», - підкреслив Ігор Бондаренко.
 

 
Центральний рівень комплексу «Безпечна країна» забезпечує підключення до нього регіональних рівнів, які в свою чергу об’єднують місцеві рівні. Така схема дозволяє отримувати на вищих рівнях всі необхідні дані для обробки, аналізу, пошуку, збереження, централізованого моніторингу та керування (відеодані, метадані, дані відеоаналітик, архіви, сигнали подій тощо).
 

 
«В Україні вже багато міст мають необхідну інфраструктуру для роботи в програмно-апаратному комплексі “Безпечна країна”, але робота налаштована лише на моніторинг. Така практика є малоефективною, - зауважив І.Бондаренко. - Підключення інфраструктури муніципальних одиниць до комплексу «Безпечна країна» дозволить отримувати дані для аналітики, що значно підвищить ефективність та рівень безпеки».