Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Україна та Канада посилюють співпрацю у сфері мобільності

clock
21-го квітня 2021, 17:27
clock
7084

Сьогодні, 21 квітня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр імміграції, біженців та громадянства Канади Марко Мендічіно урочисто відкрили перше установче засідання Українсько-канадської робочої групи з мобільності.

Міністр внутрішніх справ заявив, що сьогодні Україна розпочинає важливий етап у відносинах із дружньою Канадою, країною, де мешкає велика кількість українців. За його словами, відносини двох наших держав базуються на спільних цінностях, а на порядку денному нині — широкий спектр питань у сфері міграції та мобільності. 

«Інституцією, яка впроваджує у практичну площину найкращий світовий досвід забезпечення безпеки, оформлення та видачі паспортних документів, здійснення контролю в питаннях громадянства та міграції – в тому числі і протидії нелегальній міграції – є Державна міграційна служба. МВС докладатиме максимум зусиль для якомога швидшого досягнення прогресу у вирішенні питання порядку денного», — заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що сьогодні започатковано новий формат у двосторонніх відносинах України та Канади. 

 «Україна приділяє особливу увагу українсько-канадському діалогу в міграційній та візовій сферах. Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку в історії українсько-канадських відносин та започатковуємо новий формат двосторонньої взаємодії», - сказав Дмитро Кулеба.

Засідання робочої групи стане важливою платформою для предметного обміну думками щодо напрямків ефективної взаємодії урядів обох держав у сфері міграції та мобільності та, особливо, потенційних можливостей для збільшення тимчасової мобільності української та канадської молоді, існуючих викликів в міграційній сфері, а також перспективних сфер співробітництва міграційних та прикордонних відомств обох країн.

Довідково: 27.01.2021 року міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та міністром у справах імміграції, біженців та громадянства Канади М.Мендічіно підписано лист про наміри, яким передбачено створення україно-канадської робочої групи з питань мобільності. До компетенції діяльності робочої групи включено широкий спектр питань у сфері міграції, у тому числі: визначення засобів сприяння мобільності після скасування країнами обмежень у зв’язку з COVID-19; поширення інформації про нагоди для трудової міграції; поліпшення можливостей для мобільності канадської та української молоді; обмін найкращими практиками з управління міграцією; робота на інших напрямках спільної стурбованості чи зацікавленості, зокрема, контроль кордону, незаконна міграція та ризики для цілісності.