Україна та Італія підписали міжурядову Угоду про поліцейське співробітництво і незабаром подовжать Угоду про визнання та обмін посвідчень водія

clock
10.06.2021 18:21

Сьогодні, 10 червня, у Києві міністр внутрішніх справ, співголова Українсько-італійської міжурядової ради з економічного, фінансового та промислового співробітництва Арсен Аваков та його візаві міністр закордонних справ Італійської Республіки Луїджі Ді Майо підписали міжурядову Угоду про поліцейське співробітництво. Документ дозволить країнам ефективніше співпрацювати у правоохоронній сфері, зокрема обмінюватися оперативною інформацією напряму.

Також у рамках зустрічі відбулося підписання протоколу про наміри між ДСНС України та компанією Cela Industry щодо придбання спеціалізованого рятувального обладнання – пожежних підйомників, 30% їхнього виробництва буде зосереджено в Україні.

Арсен Аваков зазначив, що окрім цього завершено всі необхідні процедури для подовження міжурядової Угоди про взаємне визнання та обмін національного посвідчення водія. Це дозволить тисячам наших співвітчизників не перескладати іспит з кермування в Італії. Тривають активні перемовини з італійськими компаніями щодо співпраці у інфраструктурних та безпекових проєктах про будівництво нової техніки за умови часткової локалізації її виробництва в Україні та активного фінансового кредитування з боку державного експортно-кредитного агентства Італії SACE та відповідних державних гарантій українського уряду.

«Дякую вам за візит. Він виявився дуже плідним - уклали Угоду про поліцейську співпрацю, завершуємо Угоду про взаємне визнання і обмін посвідчень водія, говоримо про пожежні підйомники для потреб ДСНС і про проєкт зведення швидкісних залізничних колій. Ми вже ближче до Європи», - сказав Арсен Аваков.

Своєю чергою міністр закордонних справ Італійської Республіки Луїджі Ді Майо подякував за плідну двосторонню співпрацю заради розвитку україно-італійських відносин.

«Сьогодні ми підписали важливу Угоду, що стосується поліцейського співробітництва. А також триває узгодження нової міжурядової Угоди про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, яка продовжить дію попереднього документа від 2015 року. Тому, я запрошую вас, пане міністре, до Риму, щоб підписати відповідний документ», - сказав він.

Луїджі Ді Майо зазначив, що Українська-італійська міжурядова рада з економічного, фінансового та промислового співробітництва продовжить більш плідну роботу.
Арсен Аваков підкреслив, що тривають переговори щодо перспективного проєкту побудови в Україні разом з італійськими партнерами нових швидкісних залізничних колій.

Нагадаємо, раніше Арсен Аваков заявив, що Італія послідовно переслідує своїх громадян, активних учасників бойових дій проти сил АТО\ООС на сході України на боці проросійських НЗФ. 

 

Департамент комунікації МВС України 

Фото Андрій Новицький 

Микола Анацький 

 

 

Схожі матеріали