Контраст
Шрифт
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

У МВС назвали п'ять основних переваг запровадження Єдиного реєстру зброї

clock
09.11.2021 19:35

Сьогодні, 9 листопада, заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп'ятий взяв участь у круглому столі «Проблемні питання законодавчого врегулювання обігу цивільної вогнепальної зброї в Україні», проведення якого ініціював Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

В роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, представники міністерств (відомств), правоохоронних органів, суду, прокуратури, навчальних закладів, громадських організацій та об’єднань.

Заступник очільника МВС України Богдан Драп'ятий наголосив, що парламент різних скликань неодноразово розглядав законопроєкти щодо законодавчого врегулювання обігу цивільної вогнепальної зброї, однак жоден із них не підтримали.

"На важливість визначення правового режиму власності на зброю, закріплення основних прав та обов’язків громадян і юридичних осіб щодо виробництва, набуття, володіння, розпорядження та використання зброї і боєприпасів, урегулювання інших пов'язаних з цим суспільних відносин вказує те, що нині, відповідно до баз даних Національної поліції України, загальна кількість зброї, пристроїв, газових пістолетів і револьверів становить 1 225 353 одиниці", - сказав заступник міністра.

Богдан Драп'ятий наголосив на перевагах запровадження Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї, а саме:

- Можливість подачі громадянами єдиного пакета документів для отримання комплексної послуги, яка полягає в одержанні необхідного дозволу на придбання та одночасно на зберігання зброї;

- Мінімізація кількості документів, які подають заявники для отримання дозволів на зброю;

- Надання магазинам з торгівлі зброєю повноважень фронт-офісу з прийому документів від заявників, передачі їх органам поліції та видачі заявникам інформації про прийняті рішення;

- Зміна форми дозволу з паперового на електронний для його відображення в застосунку Дія;

- Посилення громадського порядку шляхом удосконалення механізму анулювання дозволів на зброю в разі її протиправного використання.

"Це основні, але далеко не вичерпні переваги впровадження Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї, які матимуть позитивний соціально-відчутний результат", - додав заступник міністра внутрішніх справ.

Найближчим часом законопроєкти №5708 та №5708-1 «Про право на цивільну вогнепальну зброю» будуть розглянуті на засіданні профільного Комітету та внесені на розгляд Верховної Ради України.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького