Контраст
Шрифт

У Залі Пам’яті Міністерства оборони вшанували загиблих Героїв України, серед них 5 гвардійців

clock
24.08.2021 12:40

Сьогодні, 24 серпня у Залі Пам’яті на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки під час миротворчих операцій в гарячих точках світу та внаслідок російської збройної агресії на сході України, в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

У заході взяли участь близькі та рідні загиблих героїв, представники керівництва оборонного відомства, командування та представники Національної гвардії України, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони і Генерального штабу ЗС України.

Усього дзвін сьогодні пролунав двадцять два рази…

Загиблі військовослужбовці Національної гвардії України:

В’ячеслав Саражан – підполковник, військова частина 3039. 24 серпня під час виходу з н.п. Амвросіївка у напряму міста Маріуполь, колона, у складі якої був підполковник Саражан, потрапила у засідку незаконних збройних формувань. Підполковник Саражан забезпечив відхід основної частини колони з-під вогню терористів, а сам отримав осколкові поранення несумісні з життям.

Юрій Смирнов – солдат, військова частина 3039. 23 серпня 2014 року військовослужбовець Смирнов виконував службово-бойове завдання зі знищення терористів біля н.п. Успенка, Амвросіївського району, Донецької області, під час якого отримав смертельне поранення.

Максим Баранов – старший сержант, військова частина 3056

Борис Грязнов ­– прапорщик, військова частина 3033

Сергій Добровольський – старший прапорщик, військова частина 3033

Обставини загибелі: 24 серпня 2014 року колона НГУ потрапила в засідку бойовиків поблизу с. Новоіванівка Амвросіївського району. Військовослужбовці Максим Баранов, Борис Грязнов та Сергій Добровольський у тому бою отримали смертельні поранення.

Указом Президента України “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, усі вони були нагороджені орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті. Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна Слава Героям!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

У середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Пресслужба НГУ

Схожі матеріали
Герої МВС