У ДСНС відбувся брифінг щодо попередження виникнення надзвичайних подій та загибелі людей у період різдвяних свят
6 січня в ДСНС України відбувся брифінг представників апарату Державної служби з надзвичайних ситуацій, територіальних підрозділів Служби порятунку, а також Національної поліції України та духовенства щодо попередження виникнення надзвичайних подій у період різдвяних свят.
Учасники довели представникам засобам масової інформації актуальну статистику виникнення надзвичайних подій з початку 2022 року, загибелі людей, а також розповіли як убезпечити своє життя від небезпек, пов’язаних із масовими заходами у різдвяний період.
Так, представник Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін повідомив інформацію щодо кількості пожеж, які сталися упродовж 2021 року та їх наслідків. Він зазначив, що від їх загальної кількості, а це 79 тисяч 470 випадків, 35,7% сталися у помешканнях громадян. На жаль, на пожежах у житловому секторі у минулому році загинула 1 тисяча 736 людей, з них 33 дитини. Олександр Чекригін закликав громадян дбати про пожежну безпеку у побуті та дотримуватись правил безпечного обігріву помешкань у зимовий період. Він також повідомив, що напередодні відзначення Різдва Христового особливу увагу ДСНС зосереджено на дотриманні протипожежного режиму на релігійних об’єктах, наявності безпечних шляхів евакуації та достатньої кількості засобів пожежогасіння.
У свою чергу, начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан акцентував увагу громадськості на безпеці дітей, зокрема закликав батьків не залишати їх самих вдома: «пам’ятайте, у зимовий період кожна хвилина має значення при зникненні дитини, тому не проходьте повз, якщо ви бачите на вулиці дитину саму – переконайтесь, чи не потребує вона негайної допомоги».
Представник духовенства, священник Михаїл Омельян закликав вірян та священнослужителів дотримуватись правил безпечного поводження із відкритим вогнем під час богослужінь, а також наголосив, що вогонь має світити у душі, а не провокувати пожежі.
Дмитро Можевенко – представник Головного управління ДСНС України в м. Києві доповів про заходи, які вживатимуться столичними рятувальниками для забезпечення безпеки на об’єктах із масовим перебуванням людей. Він також повідомив, що в усіх культових спорудах Києва були проведені перевірки стану утримання електро- та водогосподарства, шляхів евакуації, наявності засобів пожежогасіння. Разом з тим, така робота була проведена всіма територіальними підрозділами ДСНС по всій країні.
Окремо про безпеку на водних об’єктах у зимовий період розповів представник Головного управління ДСНС у Київській області Дмитро Підгурний. Він повідомив, що з початку 2022 року на території області на водоймі вже загинула одна дитина, а також продовжуються пошуки чоловіка, який провалився під кригу 3 січня під час риболовлі. Спікер закликав громадян не виходити на водойми у період температурних коливань і розповів, за якими ознаками можна визначити безпечність льодового покриву.
Під час брифінгу йшлося також і про безпеку туристів у горах. Так, гірський рятувальник з Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Тарас Бринда розповів яку підготовку слід провести, плануючи мандрівку у гори. Він акцентував увагу на необхідності реєстрації своїх походів у рятувальників ДСНС, а також презентував розроблену обласним управлінням ДСНС програму «Порятунок у горах», використання якої дозволить швидко відправити свою геолокацію до пошуковців і отримати вчасну допомогу у разі потреби.
ДСНС України

