Контраст
Шрифт

Спецоперація щодо вилучення 368 кг героїну: затримано третього учасника наркоугрупування

clock
26.07.2021 16:22

Ним виявився також громадянин Туреччини, 1948 року народження. Третьому учаснику наркоугрупування буде обрано запобіжний захід.

Двом його спільникам, яких правоохоронці затримали 22 липня, суд вже обрав запобіжний захід - тримання під вартою без права внесення застави. Триває комплекс слідчо-оперативних дій.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зауважив, що до України та Європи не потрапило 1,5 млн. доз героїну. 

«Це тисячі врятованих життів від передозувань, від згубної звички, від смерті. Я хочу подякувати особисто співробітникам Департаменту боротьби з наркозлочинністю, які більше року займалися документуванням цього злочину. Окрема подяка слідчим, експертам, представникам Державної митної служби, Офісу Генерального прокурора і звичайно ж нашим колегам - правоохоронцям з Грузії і Вірменії», - зазначив глава МВС.

«Департаментом боротьби з наркозлочинністю більше року здійснювалися заходи з документування протиправної діяльності злочинного угрупування, члени якого займаються контрабандою особливо небезпечного наркотичного засобу – героїн. Завдяки злагодженій роботі українських правоохоронців, Митної служби, прокуратури та колег-правоохоронців із Грузії та Вірменії проведено спільну операцію та затримано організаторів», - сказав начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Сергій Федченко. 

Заступник начальника Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Вячеслав Сафонов повідомив, що всього виявлено та вилучено 368 кг героїну, що за ціною «чорного ринку» складає понад 1 млрд. гривень.

За його словами, вантаж був замаскований у пустотілій цеглі. «Брикети з героїном з Ісламської Республіки Іран потрапляли на територію Вірменії, там маскувалися у пустотілу цеглу та відвантажувалися у автомобіль, який прямував у Грузію. Поромом з Грузії його доставляли в Україну, де наркотичну речовину розфасовували меншими партіями та планували вивозити до європейських країн», - сказав він.

Вячеслав Сафонов також повідомив, що згідно українського законодавства спочатку всю партію наркотиків буде направлено на експертне дослідження, де встановлять відсоткову частку чистої речовини, потім залучать в якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження і за рішенням суду її буде знищено. 

Начальник відділу боротьби з наркотранзитом Департаменту центральної кримінальної поліції МВС Грузії зазначив, що правоохоронці Грузії гтові співпрацювати надалі. 

«Ми разом з Україною та Вірменією взяли участь у безпрецедентній та масштабній спецоперації. Надалі буде ще багато вилучень», - зауважив він. 

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали
Герої МВС