Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Правоохоронці перекрили канал постачання контрафакту з тимчасово окупованої території

clock
12-го травня 2021, 17:43
clock
276

Зловмисники виготовляли контрафактні цигарки та алкоголь на території тимчасово окупованих територій так званих «ДНР/ЛНР» та розповсюджували на підконтрольній Україні території.

Зловмисники налагодили постачання на підконтрольну територію  контрафактної тютюнової продукції під виглядом відомих брендів, а також   алкогольних напоїв без марок акцизного податку. Сума збитків, завдана державі, наразі встановлюється.

Слідчі ГСУ Нацполіції розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), ч. 3 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України. У кримінальному провадженні процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора, розслідування здійснюється за оперативного супроводження співробітників Державної прикордонної служби України та СБУ.

Наразі  правоохоронці проводять обшуки на території Донецької та Дніпропетровської областей. Зокрема  в  офісних та складських приміщеннях, місцях оптово-роздрібної торгівлі, за місцем мешкання фігурантів, а також у вантажних та легкових автомобілях.

За результатом проведення зазначених обшуків вилучено понад 125 тисяч пачок  контрафактних цигарок, понад тисячу пляшок незаконно виготовлених алкогольних напоїв. Крім того, виявлено статутні та реєстраційні документи суб’єктів господарювання, залучених до незаконної діяльності, документи щодо перевезення та реалізації зазначеної продукції, мобільні телефони та комп’ютерну техніку.

Досудове розслідування триває. Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Управління комунікації

Національної поліції України